Digimon Survive zaskakuje wynikami na Steam pomimo braku ocen. Wydawca nie wysłał kopii gry recenzentom

News
1113V
GTA 5
Bartosz Dawidowski | 01.08, 09:42

W najnowszym rankingu sprzedaży na Steam pojawiła się jednak debiutująca w ostatnich dniach produkcja na zaskakująco wysokiej pozycji. Okazuje się, że wielu graczy zdecydowało się na zakup Digimon Survive w ciemno, pomimo kompletnego  braku recenzji.

Digimon Surive zadebiutował na zaskakująco wysokim miejscu rankingu sprzedażowego na Steam w ostatnim tygodniu. Gra, która trafiła na rynek 28 lipca uplasowała się na trzeciej pozycji listy bestsellerów w platformie cyfrowej dystrybucji Valve. Tytułowi udała się ta sztuka, pomimo kompletnego braku recenzji w sieci. Z tego powodu, że Bandai Namco zdecydowało się nie wysyłać redakcjom kopii gry. Krytycy rozpoczęli testowanie Digimon Survive dopiero 28 lipca – na werdykty musimy zatem jeszcze trochę poczekać. Pierwsze reakcje osób, które zdecydowały się na zakup wydają się pozytywne. Na Steam oceny użytkowników są aktualnie w 80% pozytywne. W sieci wciąż brakuje natomiast recenzji w gamingowych serwisach.

Warto również zwrócić uwagę na wysoką pozycję Dinkum, niepozornego tytułu indie, który stworzył James Bendon. Tytuł łączący motywy rolnicze, survivalowe i rzemieślnicze w jednym pakiecie, cieszy się ogromną popularnością wśród graczy (aż 95% recenzji dzieła Jamesa Bendona jest pozytywnych). Tytuł, w którym podbijamy australijską dzicz,  w której budujemy naszą osadę,  pozwala na kooperacyjną zabawę, co przekonuje do tytułu wiele zachwycających się gameplayem osób.

Co ciekawe - do listy Top 10 wróciło nieśmiertelne GTA 5. Gra jest dostępna aktualnie w promocji na Steam, w edycji Premium, za 64 zł.

 

Ranking sprzedaży gier na Steam (ostatni tydzień):

  1. Steam Deck (hardware)
  2. Stray
  3. Digimon Survive (debiut)
  4. No Man’s Sky
  5. Marvel’s Spider-Man Remastered (preordery)
  6. Valve Index VR Kit (hardware)
  7. Elden Ring
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Raft
  10. GTA 5
Źródło: https://steamdb.info/topsellers/2022W30/

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper