Epic Games „zdecydowanie nie ograniczy” gier z NFT. Tim Sweeney chce pozostawić swobodę decyzji twórcom

Gry
435V
Epic Games Store
Kajetan Węsierski | 23.07.2022, 14:30

Temat NFT jest zdecydowanie obarczony sporymi kontrowersjami. Właściwie trudno znaleźć osoby, które przechodzą obok niego obojętnie. Jedni zdają się wielkimi fanami tej formy zarabiania, a inni - całkowicie przeciwnie - twardo się jej sprzeciwiają, zarzucając koszmarny wpływ na środowisko naturalne. Cóż, pewne jest, że taka forma zarabiania na grach wideo jest rzeczywiście raczej średnio akceptowalna w środowisku graczy.

Z tego względu niektórzy decydują się całkowicie odciąć od NFT. Tak zrobił na przykład niedawno Mojang, który ogłosił, iż całkowicie blokuje formę promocji tudzież bogacenia się przy pomocy tej technologii na wszystkich serwerach Minecrafta. Są jednak inni, którzy mają dużo lżejsze podejście do sprawy. Wśród nich jest na przykład Tim Sweeney, który został wprost zapytany o stanowisko Epic Games Store:

Deweloperzy powinni mieć swobodę decydowania o tym, jak tworzyć swoje gry, a ty możesz decydować, czy w nie grać. Uważam, że sklepy i twórcy systemów operacyjnych nie powinni ingerować, narzucając innym swoich poglądów. Zdecydowanie nie [zablokujemy NFT - przyp. red.].

Jak więc widać, podejścia do tematu mogą być różne. Wygląda więc na to, że NFT będzie dalej obecne w konkretnych tytułach dostępnych do kupienia w Epic Games Store, co stanowi swego rodzaju wyjątek na tle wielu innych ekip w branży, które zdecydowały się blokować gry korzystające z blockchainów czy NFT (jedną z takich było na przykład Valve). Dajcie znać, jakie Wy macie podejście do tematu - jestem ciekaw Waszego zdania.

Źródło: PCGamesN

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper