The Sims 4 wprowadza wybór orientacji seksualnej i kilka innych opcji w darmowej aktualizacji

News
1713V
The Sims 4: Licealne lata
Igor Chrzanowski | 16.07, 18:51

Najnowszy dodatek do The Sims 4 zabierze nas do starych dobrych licealnych czasów, gdzie będziemy zakuwać do klasówek i bawić się na balach. Posiadacze podstawowej wersji również mogą liczyć na atrakcje.

Jak zwykle oprócz płatnej zawartości posiadacze Simsów będą mogli otrzymać także parę darmowych bajerów, które Electronic Arts i Maxis zaserwują nam już 28 lipca wraz z debiutem rozszerzenia The Sims 4: Licealne lata.

Na co zatem możemy liczyć? Główną atrakcją z nowej aktualizacji będzie wybór orientacji naszego Sima, co związane jest z rozwojem świadomości oraz uszanowaniem różnorodności naszej tożsamości LBGTQIA+, na co spory nacisk kładą właśnie producenci gry - wcześniej wprowadzono między innymi różne zaimki. Niestety The Sims 4 nie otrzyma żadnej aktualizacji wyboru postaci niebinarnej, co związane jest z wiekiem gry i tym, że wszystkie jej systemy oparte są tylko na istnieniu dwóch płci. Cała aktualizacja może się jednak nie spodobać przeciwnikom takich tematów, ale EA stawia sprawę jasno.

Czy mogę wyłączyć tę funkcję?

Nie. Chociaż staramy się dać graczom możliwość wyłączenia niektórych funkcji rozgrywki, tożsamości LGBTQIA+ są faktem, a nie czymś, co można włączyć lub wyłączyć.

Źródło: EA

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper