Kojima Productions rozważa „podjęcie kroków prawnych” za łączenie Hideo Kojimy z zabiciem Shinzo Abe

News
1509V
Hideo Kojima z kijem
Iza Łęcka | 11.07, 07:36

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zaskakującym zajściu – jeden z francuskich polityków i grecka stacja telewizyjna połączyły Hideo Kojimę z zabójstwem byłego premiera Japonii. Studio kierowane przez charyzmatycznego dewelopera zdecydowanie zareagowało, a Damien Rieu przeprosił twórcę Death Stranding.

Shinzo Abe został zaatakowany w trakcie publicznego występu – napastnik, którym okazał się 41-letni Tetsuya Yamagami, były żołnierz Sił Samoobrony Japonii, dwukrotnie wystrzelił, w wyniku czego polityk zmarł kilka godzin po ataku. Na podstawie kilku ujęć z pochwycenia zamachowca część graczy żartowało o podobieństwie Hideo Kojimy do mordercy. Wiadomości tego typu nigdy nie powinny zostać opublikowane w przestrzeni publicznej, bowiem przyniosły nieprzewidywane konsekwencje – Damien Rieu (francuski polityk) podał dalej wiadomość, a jedna ze stacji telewizyjnych przygotowała reportaż, wykorzystując zdjęcia twórcy Death Stranding.

Już w piątek polityk partii Reconquête przeprosił Hideo Kojimę:

„Naiwnie wziąłem żart za informację. Nie sądziłem, że możemy żartować z zabójstwa człowieka, ale myliłem się, nie sprawdzając przed udostępnieniem. Przepraszam #HideoKojima i fanów #MetalGear”.

Sprawę skomentowało także Kojima Productions, które zapowiedziało, że rozważa wystąpienie na drogę sądową z osobami odpowiedzialnymi za szerzenie nieprawdziwych doniesień:

„#KojimaProductions zdecydowanie potępia rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i plotek, które przekazują fałszywe informacje. Nie tolerujemy takich pomówień i w niektórych przypadkach rozważymy podjęcie kroków prawnych”.

Jak na razie nie wiadomo, czy Hideo Kojima rozważa pociągnięcie do odpowiedzialności niektórych aktywnych w sieci graczy czy prawnicy zajmą się wspomnianym politykiem oraz stacjami telewizyjnymi, jakie opracowały niefortunne materiały. Okazuje się bowiem, że nie tylko Grecy wykorzystali wizerunek dewelopera do przedstawienia zabójcy byłego premiera Japonii. Irańska agencja informacyjna również miała dodać zdjęcia Japończyka do relacji z zamachu.

Źródło: Kojima Productions

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper