Królowa wojownik na pierwszym zwiastunie. Sony pokazuje film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami

Filmy/seriale
1119V
Królowa wojownik
Wojciech Gruszczyk | 06.07.2022, 20:31

Sony Pictures szykuje widzów na kolejną opowieść, ponieważ już 7 października na wielkie ekrany w naszym kraju zawita „Królowa wojownik”. Jest to najnowsza produkcja Giny Prince-Bythewood, którą możecie kojarzyć z ciekawej produkcji od platformy Netflix.

„Królowa wojownik” to historia jednostki wojowniczek, która broniła afrykańskiego królestwa Dahomeju w 1800 roku. Kobiety wykazały się „umiejętnościami i zawziętością niespotykaną w żadnym innym miejscu na świecie”, a historia została inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Widzowie będą śledzić „pełną emocji, epicką podróż generał Nanisca” (w tej roli laureatka Oscara Viola Davis) – to właśnie ona zajęła się szkoleniem nowego pokolenia rekrutów i przygotowuje ich do walki z potężnym wrogiem.

Gina Prince-Bythewood („The Old Guard”, „Miłość i koszykówka”, „Sekretne życie pszczół”) zajęła się reżyserią, a Maria Bello („Historia przemocy”, „Ostry dyżur”, „Cooler”) napisała scenariusz.

Sony Pictures mocno liczy na sukces filmu, ponieważ od kilku dni pojawiały się teasery zapowiadające ten zwiastun i na pewno znajdzie się wielu chętnych, by poznać historię królowej.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper