Forspoken zalicza kolejne opóźnienie. Gra ucieka z zatłoczonego 2022 roku

News
1172V
Forspoken Frey Holland
Wojciech Gruszczyk | 06.07, 15:50

Nie mamy dobrych informacji dla graczy, którzy wyczekują na pierwszy w pełni next-genowy tytuł Square Enix opracowany wyłącznie dla PS5 i PC. Forspoken zaliczyło kolejne opóźnienie i produkcja będzie dostępna dopiero w 2023 roku.

Forspoken miał zadebiutować 24 maja, ale Square Enix opóźniło premierę i zapowiedziało udostępnienie gry 11 października. Teraz jednak możemy potwierdzić, że ten termin również nie zostanie dotrzymany, ponieważ przygoda ma trafić do graczy dopiero 24 stycznia.

„W wyniku trwających dyskusji z kluczowymi partnerami, podjęliśmy strategiczną decyzję o przełożeniu premiery Forspoken na 24 stycznia 2023 roku. Wszystkie elementy gry są teraz przygotowane i prace nad tytułem znajdują się w końcowej fazie”.

Deweloperzy opublikowali krótką wiadomość, w której potwierdzają, że choć Forspoken znajduje się na ostatniej prostej, to z powodu „strategicznej decyzji” zdecydowano się opóźnić premierę. Najwidoczniej Square Enix nie chce rywalizować z wielkimi tytułami, które mają zadebiutować w październiku oraz listopadzie.

Latem zobaczymy nowe materiały z gry, jednak trzeba przyznać, że sytuacja z pozycją jest naprawdę interesująca – Square Enix najwidoczniej obawia się, że nowe IP nie poradzi sobie z między innymi Call of Duty: Modern Warfare 2, God of War Ragnarök czy też Hogwarts Legacy.

Źródło: Forspoken

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper