Crisis Core Final Fantasy VII Reunion z nowościami. Square Enix potwierdza nowy system walki

Gry
987V
Crisis Core Final Fantasy VII The Reunion
Wojciech Gruszczyk | 05.07.2022, 19:30

Square Enix w zeszłym miesiącu potwierdziło Crisis Core Final Fantasy VII Reunion oraz Final Fantasy VII Rebirth i pierwsza z wymienionych produkcji zadebiutuje już za kilka miesięcy. Twórcy postanowili przypomnieć o grze i wymienili ulepszenia oferowane.

Z okazji 25-lecia Final Fantasy VII poznaliśmy dwie nowe gry zmierzające na rynek, ale na dobry początek zagramy w Crisis Core Final Fantasy VII Reunion. Tytuł ma trafić na różne konsole (PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch) i komputery osobiste, a premiera odbędzie się za kilka miesięcy – Square Enix zamierza zaoferować przygodę zimą.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jest to oczywiście remaster produkcji z 2007 roku i Square Enix w oficjalnej wiadomości podkreśliło, że w tym wypadku nie możemy liczyć na remake (jak w przypadku Final Fantasy VII), ponieważ deweloperzy nie zmieniają fabuły.

Nie oznacza to jednak, że Crisis Core Final Fantasy VII Reunion otrzyma tylko odrestaurowaną grafikę. Deweloperzy zajęli się usprawnieniem ruchu kamery oraz postaci, dopracowali interfejs użytkownika, zadbali o nową muzykę, dodali pełny voice acting oraz co najważniejsze – zaoferują nowy system walki.

„Ulepszone ruchy kamery i postaci

Zoptymalizowany interfejs użytkownika

Nowy system walki oparty na menu

Nowe aranżacje podkładu muzycznego Takeharu Ishimoto

Pełna VO dodana do scen, które wcześniej były tylko tekstem

Crisis Core -Final Fantasy VII- Reunion zadebiutuje zimą”.

Zespół nie zdradza szczegółów, ale możemy podejrzewać, że Crisis Core Final Fantasy VII Reunion skorzysta z mechaniki znanych z Final Fantasy VII Remake, ponieważ w tym wypadku deweloperzy przygotowali bardzo przyjemny system starć.

Źródło: Final Fantasy VII

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper