Mario Kart może trafić na PC? Gracze natrafili na zaskakujące odkrycie

Plotka
485V
Mario Kart Tour. Do gry w końcu trafi tryb wieloosobowy
Wojciech Gruszczyk | 05.07, 17:57

Nintendo dołączy do Sony oraz Microsoftu i zacznie wydawać swoje gry na PC? Nie do końca. Firma może wykorzystać okazję, by zaproponować Mario Kart Tour na komputerach osobistych... Choć niektórzy gracze mają nadzieję, że to tylko i wyłącznie początek.

Microsoft jako pierwszy rozpoczął oferowanie swoich wszystkich gier na komputery osobiste, a ostatnio uroki PC zaczyna doceniać Sony. Producent PlayStation coraz śmielej wrzuca tytuły na Steam i Epic Games Store, ale przynajmniej aktualnie producent nie zdecydował się na jednoczesne proponowanie tytułów first-party na PS5 i PC.

Nintendo raczej wybierze jeszcze inną drogę, ponieważ korporacja może sondować rynek PC za pomocą... Mario Kart Tour. Ostatnia aktualizacja mobilnej pozycji dodała wsparcie dla myszki, a dodatkowo w samych plikach pojawiło się szereg poszlak, według których tytuł może trafić na komputery osobiste.

Deweloperzy Nintendo wrzucili do kodu gry wzmianki o „natywnej emulacji”, która prawdopodobnie jest związana z działaniami Google – firma zapowiedziała, że produkcje z Google Play będzie można uruchamiać na PC wykorzystując „emulację o wysokiej wydajności”. Bardzo możliwe, że Big N przygotowuje Mario Kart Tour pod tę opcję.

Aktualnie korporacja nie wspomina o udostępnieniu swojej pozycji na PC, jednak nie brakuje głosów graczy, którzy wierzą, że to początek, a w przyszłości Nintendo może dzielić się kolejnymi produkcjami.

Źródło: GoNintendo

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper