Xbox Games With Gold z wielką zmianą. Microsoft rezygnuje z Xboksa 360

News
2807V
Games with Gold
Wojciech Gruszczyk | 05.07, 15:47

Microsoft wysyła wiadomości do klientów Xbox Games With Gold. Firma nie będzie już oferować gier na Xboksa 360 i skupi się wyłącznie na proponowaniu produkcji przygotowanych z myślą o Xboksie One.

Microsoft potwierdził dużą zmianę związaną z katalogiem Xbox Games With Gold. Od października gracze będą otrzymywać wyłącznie produkcje przygotowany z myślą o Xboksie One – firma osiągnęła „limit” w przypadku Xboksa 360 i z tego powodu gracze nie mogą liczyć na więcej tytułów na ten sprzęt.

„Począwszy od 1 października 2022 roku, miesięczne gry dostarczane członkom Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Live Gold za pośrednictwem Games with Gold nie będą już zawierać tytułów na Xboksa 360.

Osiągnęliśmy limit naszych możliwości wprowadzania gier z Xboksa 360 do katalogu; jednak Games with Gold będzie nadal zawierać ekscytujące tytuły na Xboksa One i ekskluzywne obniżki każdego miesiąca.

Nie będzie to miało wpływu na żadne gry na konsolę Xbox 360, które zostały pobrane przed październikiem 2022 roku. Wszystkie tytuły na konsolę Xbox 360, które otrzymasz za pośrednictwem Games with Gold przed tym terminem, możesz zachować na swoim koncie Xbox, niezależnie od tego, czy kontynuujesz subskrypcję.

Dziękujemy za bycie lojalnym członkiem".

Jak widać Microsoft nie będzie oferować już gier z Xboksa 360, ale korporacja przypomina, że jeśli posiadacie takie produkcje w swojej bibliotece, to nawet po wygaśnięciu abonamentu Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate będziecie mogli grać w produkcje z X360. Jest to ciekawa opcja, jednak pozostaje mieć nadzieję, że tak naprawdę jesteśmy świadkami znacznie większych zmian.

Od dawna Games with Gold nie prezentuje już oczekiwanej jakości i od czasu do czasu pojawiają się plotki, według których Xbox Game Pass „wchłonie” Xbox Live Gold – w tej sytuacji firma mogłaby skupić się na rozbudowie tylko jednej usługi. Aktualnie jednak musimy zaczekać na dalsze kroki, ponieważ Microsoft od października będzie proponował graczom wyłącznie pozycje na Xboksa One.

Źródło: Purexbox

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper