PS5 potrzebuje „nowych emulatorów”. Sony szuka inżyniera, który zadba o klasyki

News
1187V
PS Plus Premium i PS Plus Extra grafika
Wojciech Gruszczyk | 04.07, 20:37

PS Plus Premium skupia się na oferowaniu graczom klasycznych gier z PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation Portable i pierwszego PlayStation. Sony chce dostarczać klientom kolejne gry, więc poszukuje inżyniera, który będzie mógł opracować odpowiednie emulatory.

Sony uruchomiło PlayStation Plus Premium i PlayStation Plus Extra na nowych rynkach, więc kolejni gracze mogą zapoznać się z między innymi dużym katalogiem gier ze starszych konsol PlayStation.

Możemy jednak mieć pewność, że producent szuka nowych sposobów, by zapewnić graczom kolejne produkcje, ponieważ firma poszukuje inżyniera do zespołu Tools and Technology – to właśnie ta formacja zajmuje się dostarczeniem starszych gier na PS5 i PS4.

„Nasze stanowisko inżyniera rozwoju oprogramowania dla zespołu Tools and Technology w PlayStation Studios, aby wspierać nowo uruchomione "Classics" dla PS4 i PS5. Klasyczne gry działają poprzez emulację starszych platform PlayStation. Jako inżynier Classics będziesz ściśle współpracować z grupą innych inżynierów, producentów i zespołów QA, aby naprawiać błędy, dodawać nowe funkcje i tworzyć nowe emulatory”.

Według ogłoszenia o pracę na LinkedIn, Sony poszukuje inżyniera, który będzie mógł „rozwijać nowe emulatory” – firma nie przedstawia dokładnych platform, ale możemy podejrzewać, że Japończycy chcą dostarczyć pozycje z PlayStation Vity.

Gracze mają nadzieję, że firma chce także zająć się natywnym wsparciem PlayStation 3, ponieważ jak wiadomo w przypadku tej platformy gracze mogą jedynie grać w produkcje za pomocą chmury – Sony dotychczas nie zadbało o opracowanie normalnego emulatora.

„Nowe emulatory” mogą także pomóc dostarczyć na PS5 i PS4 gry z już dostępnych platform (PS3, PS2, PSP, PS1) oraz może doczekamy się lepszego działania starszych pozycji na PlayStation 5 i PlayStation 4?

Źródło: PSU

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper