Minionki: Wejście Gru podbijają kina, a Tom Cruise zgarnia kolejne miliony w Top Gun: Maverick

Filmy/seriale
701V
Minionki i Top Gun Maverick
Iza Łęcka | 04.07.2022, 13:42

Tego mogliśmy się spodziewać – w weekend otwarcia zabawni, żółci bohaterowie Illumination oraz Universal Pictures przejęli kina i skradli serca kolejnych odbiorców. „Minionki: Wejście Gru” zarobiły ponad 100 mln dolarów w USA, a to dopiero początek. Sprawdźcie szczegóły.

Po wielu pandemicznych perturbacjach oraz licznych opóźnieniach Minionki ponownie zawitały na wielki ekran. W tym wypadku cierpliwość włodarzy Universal może się naprawdę opłacać, bowiem już po pierwszych dniach od premiery nowa przygoda osiągnęła najlepszy rezultat spośród animacji od czasu pandemii i uplasowała się na drugim miejscu w rankingu odsłon serii – po „Minionkach” z 2015 roku, które zarobiły 115,7 mln dolarów w premierowy weekend.

Dalsza część tekstu pod wideo

Animacja „Minionki: Wejści Gru” zgarnęła w Stanach Zjednoczonych 108,5 mln dolarów – dodajmy do tego jeszcze 93,7 mln dolarów z rynków zagranicznych, a łącznie uzyskamy wynik ponad 202 mln dolarów na całym świecie w pierwszych dniach od debiutu. Zgodnie z szacunkami produkcja została sprawdzona aż przez 54% widzów z USA, którzy w ten weekend zdecydowali się udać do kin. 4 lipca powinien przynieść kolejne 20 mln dolarów do kas.

„Ten weekend pokazał triumfalny powrót rodzin do kin, kładący kres wszelkim utrzymującym się i przestarzałym pandemicznym narracjom, że rodzice i dzieci chcą oglądać filmy tylko w domu" - powiedział Shawn Robbins, główny analityk BoxOffice.com.

W Polsce Minionki zgarnęły 2,4 mln dolarów, co trzeba przyznać, stanowi bardzo imponujący rezultat. Poza USA produkcja Universal najlepiej poradziła sobie jednak w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Australii, Niemczech oraz Hiszpanii.

Na drugim miejscu najświeższego zestawienia uplasował się „Top Gun: Maverick”, który do ogólnej sumy może dołożyć 25,5 mln dolarów (ze Stanów Zjednoczonych) oraz 37 mln dolarów z pozostałej części świata. Tom Cruise ma powody do zadowolenia – powracająca historia pilotów zgarnęła już 1,106 mld dolarów w box office.

Podium zajmuje jeszcze „Elvis”, który po 39% spadku zainteresowania do ogólnego rozrachunku dokłada 19 mln dolarów, natomiast za najbardziej popularnymi propozycjami znalazły się „Jurassic World: Dominion” (15,65 mln dolarów) oraz „Czarny telefon” (12,3 mln dolarów).

Źródło: Deadline

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper