Xbox na telewizorze bez konsoli. Microsoft reklamuje świetną funkcję

News
4184V
Xbox na telewizorze bez konsoli.
Wojciech Gruszczyk | 30.06, 17:14

Microsoft rozpoczął promocję nowej usługi, dzięki której gracze nie potrzebują Xboksa lub mocnego PC, by otrzymać dostęp do setek gier opracowanych z myślą o Xboksach Series X|S i Xboksie One. Firma współpracuje z Samsungiem, by zapewnić nową propozycję.

Microsoft realizuje swój plan dostarczenia Xbox Game Pass dla szerokiego grona odbiorców i dzięki dobrej relacji z Samsungiem firma promuje rozgrywkę bez konsoli. Posiadacze nowych telewizorów producenta mogą po prostu podłączyć kontroler do sprzętu i rozpocząć grę dzięki chmurze.

„Nie masz konsoli? Nie ma problemu! Przesyłaj strumieniowo gry w chmurze z biblioteki Game Pass - graj bezpośrednio na telewizorze z Samsung Gaming Hub, używając ulubionego kontrolera”.

Aktualnie propozycja działa wyłącznie na wybranych telewizorach oraz monitorach Samsunga, jednak w przyszłości aplikacja Xbox ma trafić na kolejne urządzenia, więc w rezultacie następni zainteresowani otrzymają dostęp do Xbox Game Pass przez Xbox Cloud Gaming.

Jest to ciekawa opcja, ponieważ możemy sobie łatwo wyobrazić sytuację, gdy ktoś nie zamierza kupować Xboksa, ale chętnie zapłaci za dostęp do katalogu Xbox Game Pass i przykładowo w przyszłym roku zapozna się ze Starfieldem i Redfall – są to dwie ekskluzywne gry, które zadebiutują tylko na Xboksach Series X|S i PC.

Warto dodać, że Samsung's Gaming Hub oferuje także dostęp do Stadii oraz GeForce Now, a w przyszłości korporacja zapewni także opcję włączania gier z Amazon Luna.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper