Unity zwalnia setki pracowników. Problemy twórców silnika do gier po stracie ponad 70% wartości na giełdzie

News
3214V
Unity
Bartosz Dawidowski | 30.06, 12:40

Twórcy znanego silnika Untity, wykorzystywanego przede wszystkim w grach indie, mają pewne problemy. Firma ogłosiła, że zwolni setki swoich pracowników.

Wygląda na to, że wpływy z silnika Unity nie są do końca satysfakcjonujące. Prezes Unity Technologies ogłosił, że zwolni w biurach na całym świecie ok. 4% kadry, czyli ponad 200 swoich pracowników. Redukcja etatów trwa od kilku tygodni i będzie prowadzona również w najbliższych dniach.

„Stale analizujemy nasze wydatki i przychody, tak by zoptymalizować nasz działanie. Ostatnia ewaluacja owocuje trudnymi decyzjami, które wpływają na ok. 4% pracowników Unity. Jesteśmy wdzięczni za ich wkład w rozwój firmy i wspieramy ich w tym trudnym, przejściowym okresie” – głosi oficjalny komunikat korporacji.

Zwolnienia dotyczą na razie tylko biur firmy w USA, Kanadzie i Danii. Cięcie kosztów z pewnością ma związek z kiepską kondycją firmy na giełdzie. W 6 miesięcy spółka straciła 72% wartości na NYSE, spadając z wyceny 138 dolarów za 1 akcję w styczniu 2022 roku do poziomu 39 dolarów dzisiaj.

Źródło: https://www.engadget.com/unity-lays-off-four-percent-of-its-workforce-051606470.html https://venturebeat.com/2022/06/29/unity-lays-off-hundreds-to-prepare-for-ad-weakness/

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper