Atari 50: The Anniversary Celebration zawiera ponad 90 gier. Firma szykuje „interaktywną podróż”

Gry
1315V
Atari 50: The Anniversary Celebration
Wojciech Gruszczyk | 29.06.2022, 16:44

Atari chce świętować swoje 50 urodziny za pomocą propozycji opracowanej dla wiernych fanów korporacji. Atari 50: The Anniversary Celebration trafi na PlayStation 5, Xboksy Series X|S, PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha i PC.

Atari postanowiło świętować swoje 50. urodziny w bardzo ciekawy sposób. Firma przygotowała wielki dokument, który został określony jako „podróż przez 50 lat gier wideo” – zainteresowani zapoznają się z wywiadami z projektantami, deweloperami oraz liderami branży, materiałami dokumentalnymi i dokumentami projektowymi produktów.

„Sercem Atari 50: The Anniversary Celebration są interaktywne linie czasu, które łączą ciekawostki historyczne, cyfrowe artefakty, zupełnie nowe wywiady wideo i gry w jedną całość. Gdy użytkownik natrafi na produkcję na osi czasu, może natychmiast w nią zagrać”.

To jednak nie koniec, ponieważ firma opracowała „specjalną” listę ponad 90 gier – zainteresowani otrzymają dostęp do sześciu oryginalnych platform.

„Ogromna lista gier obejmuje sześć oryginalnych platform konsoli Atari i komputerów domowych oraz wiele generacji gier zręcznościowych - jest to największa liczba produkcji, jaką zespół Digital Eclipse kiedykolwiek umieścił w swojej kolekcji. Po raz pierwszy w historii gry z kultowych platform Atari Jaguar i Atari Lynx będą dostępne na nowoczesnych konsolach. Za każdą pozycją kryją się historie Atari, co działo się w firmie, jak powstawały gry i sprzęt, na którym działały, a wszystko to zostało opowiedziane przez ludzi, którzy tam byli. Jest to rzadka okazja, aby poznać historię gier wideo od kulis”.

Gracze otrzymają dostęp do gier w wersji oryginalnej, ale dodatkowo zespół Digital Eclipse stworzył także serię Reimagined i będzie to sześć nowych produkcji, w których „klasyki Atari zostały ponownie przywołane, zmiksowane i na nowo wyobrażone”.

Tak prezentuje się lista nowych tytułów:

  • Swordquest: AirWorld - po prawie 40 latach oczekiwania zespół Digital Eclipse stworzył czwartą i ostatnią grę z legendarnej serii Swordquest, inspirowaną koncepcjami twórcy oryginalnego Swordquest, Tod'a Frye'a. Kto jako pierwszy rozwiąże jej tajemnice i ukończy misję?
  • Haunted Houses - oryginalna gra z gatunku „survival horror” na Atari 2600 doczekała się nowoczesnego sequela w technologii 3D opartej na voxelach, zawierającego więcej domów, więcej strasznych sytuacji i więcej urn.
  • VCTR-SCTR - ten mashup będący świętem ery gier opartych na wektorach łączy w sobie rozgrywkę z gier Asteroids, Tempest i innych wektorowych klasyków zręcznościowych w jedno, ciągłe wyzwanie.
  • Neo Breakout - niesamowite i wciągające zawody dla dwóch graczy, łączące najlepsze cechy gier Breakout i Pong, w nowoczesnej grafice.
  • Quadratank - pierwsza nowa odsłona klasycznej serii Tank od 1978 roku, łącząca elementy z oryginalnych gier z zabawą dla czterech graczy w trybie drużynowym lub swobodnym.
  • Yars' Revenge Reimagined - arcydzieło Howarda Scotta Warshawa na Atari 2600 zyskuje zupełnie nowy wygląd, a Ty możesz w każdej chwili przełączać się między oryginalną a nowoczesną grafiką. Gra została zaprojektowana przez szefa studia Digital Eclipse, Mike'a Mikę, który w 1999 roku stworzył wersję Yars' Revenge na Game Boy Color.

Atari 50: The Anniversary Celebration zostało wyceniony na 39,99 dolarów.

Źródło: Gematsu

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper