NieR: Automata na Switchu z konkretami. Dynamiczna akcja w 30 klatkach na sekundę

News
655V
Nier Automata
Iza Łęcka | 29.06, 08:23

Twórcy NieR: Automata nie są cudotwórcami – choć wielki hit PlatinumGames doczeka się edycji na Nintendo Switcha, studio nie zaoferuje rozgrywki w oczekiwanych 60 klatkach na sekundę. Klimatyczna gra zadziała tylko w 30 fps.

Na wczorajszym Nintendo Direct doczekaliśmy się potwierdzenia plotki: NieR: Automata zmierza na hybrydową konsolę Big N. Premiera odbędzie się już w październiku, zatem gracze nie będą musieli zbyt długo czekać na poznanie historii 2B na japońskim sprzęcie.

Square Enix ujawniło szczegóły techniczne produkcji w nowym wydaniu – NieR: Automata będzie działać w natywnej rozdzielczości 1080p po podłączeniu do telewizora lub monitora, a także w 720p po wyciągnięcii konsoli z docka. Niezależnie od trybu możemy oczekiwać 30 klatek na sekundę.

Osadzona w dalekiej przyszłości produkcja charakteryzuje się niezwykle dynamicznymi pojedynkami, jednak duże, otwarte lokacje (i możliwości Switcha) musiały zmusić autorów do pewnych ograniczeń.

Przypomnijmy, że tytuł PlatinumGames na PS4 i XOne działał w 60 klatkach na sekundę, lecz mierzył się ze spadkami płynności animacji. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku nowej edycji otrzymamy stałe 30 fps.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper