Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2014 19:30
Nadciągają duże kumulacje flipperowe!
1798V

Nadciągają duże kumulacje flipperowe!

Pod koniec sierpnia i na początku września w dwóch odległych miejscach Polski dojdzie do niezwykłego skupienia maszyn zwanych oryginalnie pinball i ich fanów. Organizatorzy już teraz zapraszają zainteresowanych na te wydarzenia, które zrzeszą sympatyków flipperów z całej Polski! 

Oba są wynikiem turniejów. Najpierw w kurorcie nadmorskim Dźwirzyno koło Kołobrzegu zagramy po raz trzeci w Plaza Park Pinball Party (22-23.08), następnie w Bytomiu w jedynym polskim klubie flipperowym Printimus Pinball zorganizowany będzie turniej Printimus Pinball Cup (13-14.09) z udziałem gości z zagranicy. W obu przypadkach nie będą to pojedyncze zawody, bowiem nad morzem zaplanowane są dwa zasadnicze turnieje rozgrywane różnymi systemami, zaś na Śląsku zmagania w formie pojedynków jeden na jeden oraz na starych, elektromechanicznych maszynach. Dodatkową zachętą dla uczestników PPC jest pula nagród w wysokości co najmniej 4 tys. złotych! Na obie imprezy druki (plakaty, dyplomy, pocztówki i zakładki książkowe) przygotuje drukarnia Printimus.
 
Przed nami jeszcze jedne ważne zawody flipperowe w 2014 r. – pod jego koniec w wyjątkowym, flipperowym pubie Chmiel w Krakowie odbędzie się drugi w dziejach tego lokalu znaczny turniej; poza nimi podobnie jak w Bytomiu trwa liga. Tak więc druga połowa roku szykuje się mocno flipperowa. Patronem wszystkich trzech wydarzeń jest PPE.
 
Warto nadmienić, że 2014 r. jest wyjątkowy dla miłośników flipperów także z racji powieści, która nie dość, że jako jedno z dwóch ważnych dzieł beletrystycznych ma flippery w tytule, to te odgrywają w niej ważną rolę. Chodzi o dzieło „Flipper roku 1973" Japończyka Harukiego Murakamiego, które 34 lata po ukazaniu się wyszło po polsku (wydawnictwo Muza S.A).
 
Kontakt w sprawie turniejów:
 
 
Aby lepiej wprowadzić Was w nastrój flipperowych turniejów prezentujemy plakaty obu najbliższych turniejów oraz galerię z poprzednich zawodów dźwirzyńskich, bytomskich i krakowskich.

Tagi: flippery polskie stowarzyszenie flipperowe printimus pinball

Nie przegap