Bobby Kotick został ponownie wybrany dyrektorem generalnym Activision Blizzard

Gry
1744V
Bobby Kotick Activision
Wojciech Gruszczyk | 22.06.2022, 18:59

Zeszłoroczne protesty pracowników nic nie dały, ponieważ akcjonariusze Activision Blizzard nie chcą zmian i ponownie Bobby Kotick został wybrany dyrektorem generalnym korporacji odpowiedzialnej za markę Call of Duty.

Microsoft czeka na ostateczne decyzje Federalnej Komisji Handlu, która bada sprawę przejęcia Activision Blizzard. Jeśli Phil Spencer dołączy twórców Call of Duty do swojej rodziny, to prawdopodobnie będziemy świadkami wielkich zmian w korporacji, ale przynajmniej aktualnie... Deweloperzy nie mogą liczyć na wiele.

W zeszłym roku poznaliśmy prawdziwe oblicze studia Blizzard, a właśnie Bobby Kotick był uważany za jedną z głównych osób, która wiedziała o problemach w firmie, ale nie pomogła twórcom. Sytuacja rozpoczęła serię protestów deweloperów, którzy domagali się zwolnienia CEO, ale zamiast tego... Bobby Kotick został wybrany dyrektorem generalnym korporacji na kolejny rok.

Doroczne zgromadzenie akcjonariuszy nie zwiastowało wielkich zmian i Bobby Kotick może przez kolejny rok rządzić gigantem, który pod koniec 2022 roku powinien osiągnąć kolejny wielki sukces – za sprawą wydania Call of Duty: Modern Warfare 2.

W dodatku Activision Blizzard potwierdziło, że „dokładnie rozważy”, czy jest sens kontynuować prace nad „rzekomym molestowaniem w miejscu pracy”, bo choć 2/3 akcjonariuszy zatwierdziło tę propozycję, to jednak firma nie musi tego robić.

Źródło: rockpapershotgun

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper