GTA Vice City z wielkim odkryciem. Gracz pokazał usuniętą misję

Gry
1643V
GTA The Trilogy The Definitive Edition - Rockstar
Wojciech Gruszczyk | 22.06.2022, 17:46

Po latach od premiery GTA Vice City jeden z graczy odnalazł zaginioną i nigdy nie wydaną misję opracowaną przez Rockstar. Wszystko za sprawą remastera, w którym znalazły się pliki z zapomnianego zadania.

Grove Street Games, twórcy fatalnie działającej kolekcji Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive Edition, popełniło serię błędów podczas tworzenia zestawu trzech gier z serii GTA. Jedną z wpadek było dodanie do zestawu oryginalnego kodu źródłowego, który zawierał sporo wcześniej wyciętej zawartości – to właśnie z tego powodu kolekcja przez długi czas nie była dostępna na PC.

Gracze otrzymali dostęp do GTA The Trilogy The Definitive Edition i zaczęli kopać w kodzie produkcji, gdzie znalazło się szereg plików przeznaczonych wyłącznie do użytku wewnętrznego. Na liście ciekawych odkryć należy wyróżnić misję zatytułowaną „movie demo”.

Pod tą nazwą ukryto zadanie, w którym Tommy Vercetti opuszcza posterunek policji w Ocean Beach, a za nim podąża dwóch gangsterów. Vadim, który natrafił na usunięte pliki, potwierdza szczegóły zadania – Tommy miał strzelać się z przeciwnikami, jednak nagle zaczyna uciekać ze swoim towarzyszem, ale ich samochód wpada w beczki i eksploduje.

Vadim znalazł również fragmenty wyciętych dialogów, w których Steve Scott, producent filmowy grany przez Dennisa Hoppera, dzwoni do Tommy'ego z prośbą o udział w scenie pościgu samochodowego.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper