Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2014 14:47
Crytek: Ryse 2 nie zostało anulowane
1213V

Crytek: Ryse 2 nie zostało anulowane

Dyrektor generalny Crytek – Cevat Yerli – postanowił wypowiedzieć się na temat drugiej części Ryse, ewentualnych portach na inne konsole, stosunkach z Microsoftem oraz sprzedaży pierwszej odsłony tego IP. Jak to najczęściej bywa wszystko zależy od pieniędzy. 

Kilka tygodni temu w Sieci pojawiła się informacja, że Cyrtek anulował drugą odsłonę Ryse: Son of Rome. Na szczęście nie jest to prawda, ale firma czeka na zdecydowanie większą bazę potencjalnych klientów.

"Ryse 2 nie zostało anulowane. To nasze IP, z którym wyczekujemy na odpowiedni czas. A mówiąc odpowiedni czas mam na myśli moment, w którym baza użytkowników będzie większa."

Ta decyzja jest bez wątpienia spowodowana mniejszą niż oczekiwano sprzedażą Ryse: Son of Rome.

"Nie jesteśmy w 100% zadowoleni ze sprzedaży na Xboksa One."

Yerli podkreślił, że choć jego firma ma bardzo dobre kontakty z Microsoftem, to może tworzyć produkcje na wszystkie platformy.

"Możemy robić co chcemy i z kimkolwiek chcemy. Jest wielu graczy, którzy kontaktują się ze mną przez różne kanały – oni chcą zobaczyć Ryse 2. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii, ale w tym momencie nie mamy żadnej oficjalnej informacji."

Źródło Źródło

Tagi: crytek Microsoft ryse 2 ryse: son of rome wyniki sprzedaży Xbox One