Final Fantasy VII Remake Intergrade na Steam w pełnej cenie. Alexander Battaglia odradza kupowanie gry

Gry
1351V
Cloud w Final Fantasy VII Remake
Wojciech Gruszczyk | 17.06.2022, 16:39

Final Fantasy VII Remake Intergrade po sześciomiesięcznej ekskluzywności dla Epic Games Store zadebiutowało na Steam. Gracze mogą teraz skorzystać z promocji, ale tytuł trafił na platformę w pełnej cenie, co postanowił skomentować dziennikarz z Digital Foundry.

Pod koniec zeszłego roku Final Fantasy VII Remake Intergrade zadebiutowało na platformie Epic Games i już w tym czasie Square Enix było krytykowane za cenę – tytuł mogliśmy kupić za 339 zł. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku Steam, bo choć aktualnie (do 7 lipca) możemy skorzystać z promocji i sięgnąć po grę za 240,69 zł (-29%), to jednak po wygaśnięciu specjalnej oferty, opowieść będzie dostępna za 339 zł.

Sytuację propozycji Square Enix skomentował Alexander Battaglia, który już w zeszłym roku nagłaśniał problemy Final Fantasy VII Remake Intergrade w wersji dla Epic Games Store. Specjalista Digital Foundry podkreśla, że tak naprawdę nadal nie mamy pewności, że gra została poprawiona:

„Cena Final Fantasy VII Remake Intergrade na Steamie wynosi 80 € - absolutnie nie kupujcie tej produkcji za taką kwotę. Absolutnie straszna wycena za starą grę w wersji, która ma wiele podstawowych problemów, o których nie wiadomo nawet, czy zostały naprawione”.

Final Fantasy VII Remake trafiło na rynek w 2020 roku, ale wersja Intergrade zadebiutowała w czerwcu 2021 roku na PlayStation 5, a w grudniu na Epic Games Store.

Pod koniec roku Crisis Core Final Fantasy VII Reunion trafi na kilka platform (PS5, XSX|S, PS4, XOne, Switch, PC), ale w przyszłym roku tylko na PS5 zadebiutują Final Fantasy XVI oraz Final Fantasy VII Rebirth – możemy podejrzewać, że XVI oraz Rebirth po pewnym czasie trafią także na komputery osobiste.

Źródło: Alexander Battaglia

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper