Final Fantasy VII Remake Part III już powstaje. Final Fantasy VII Rebirth może być traktowane jako osobna gra

Gry
2001V
Final Fantasy VII Rebirth logo
Wojciech Gruszczyk | 17.06.2022, 14:00

Square Enix potwierdziło plany dotyczące odświeżonego Final Fantasy VII. Powstają jednocześnie druga i trzecia część trylogii, a deweloperzy w przyszłości przedstawią dokładne intencje związane z nazwami poszczególnych odsłon.

Po wielu miesiącach wyczekiwania, Square Enix zaprezentowało pierwszy zwiastun Final Fantasy VII Rebirth. Naoki Hamaguchi, reżyser drugiej gry, potwierdził, że prace nad tytułem „przebiegają w zadziwiająco szybkim tempie” biorąc pod uwagę, że jest to bardzo duży projekt.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że opracowywanie drugiej z trzech części niesie ze sobą pewne konsekwencje, jednak gracze mogą mieć pewność jednego – w Final Fantasy VII Rebirth nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji:

„Tworzenie środkowej części trylogii wiąże się z pewnymi wyzwaniami, ale w świecie filmu jest wiele klasycznych drugich części, które charakteryzują się oszałamiającymi zwrotami akcji i głębszą eksploracją postaci. Często takie drugie części stają się ulubionymi produkcjami fanów”.

Tetsuya Nomura, dyrektor kreatywny gry, potwierdził również bardzo ciekawą wiadomość – Final Fantasy VII Rebirth można traktować jako osobna produkcja, więc nie musimy grać w Remake, by cieszyć się z wydarzeń Rebirth:

„W rzeczywistości, nowi gracze mogą nawet cieszyć się z rozpoczęcia swojej podróży z Final Fantasy VII od Final Fantasy VII Rebirth. Cloud i jego przyjaciele wyruszają w nową podróż w tej grze i wierzę, że sceny, których świadkami będą po opuszczeniu Midgaru, dostarczą graczom świeżych, nowych wrażeń”.

Gracze próbują teraz zgadnąć tytuł trzeciej części Final Fantasy VII, a Nomura podkreślił, że w przyszłości poznamy intencje, którymi deweloperzy kierowali się wybierając takie nazwy:

„Nie mogę się doczekać, aby podzielić się intencjami, które stały za nazwaniem pierwszego tytułu "REMAKE", a drugiego "REBIRTH". Mam nadzieję, że z czasem ujawnię, jak będzie nazywał się trzeci tytuł i dokąd ostatecznie zaprowadzi nas ta podróż”.

Tetsuya Nomura ujawnił również bardzo ciekawą wiadomość – Final Fantasy VII Remake Part III (tytuł tymczasowy) już powstaje i deweloperzy wykonali „pewne prace” nad zakończeniem trylogii. Produkcja „postępuje szybko”, ponieważ deweloperzy „przyjęli nową strukturę rozwoju”.

Źródło: VGC

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper