Internet Explorer oficjalnie przeszedł na emeryturę. Microsoft wycofuje przeglądarkę

Technologie
1346V
Internet Explorer kończy żywot. Microsoft potwierdza zakończenie wsparcia przeglądarki
Wojciech Gruszczyk | 15.06, 15:15

Koniec ery najpopularniejszej przeglądarki, która przez lata służyła tylko do pobrania innego programu. Microsoft postanowił zrezygnować z Internet Explorer, który nie będzie już otrzymywać aktualizacji, a korporacja zachęca do swojej nowszej propozycji.

Po blisko 27 latach Microsoft zakończył żywot Internet Explorera. Jedni mówią o „uśmierceniu” programu, kolejni wspominają o „emeryturze”, ale najważniejsze jest jednak coś innego – korporacja w końcu oficjalnie nie zamierza dłużej rozwijać i zachęcać użytkowników do IE.

Internet Explorer nie odchodzi w chwale, ponieważ przeglądarka nie cieszy się już tak wielką popularnością jak 26 lat temu, co jest oczywiście związane z fatalnym działaniem programu oraz coraz to ciekawszą konkurencji.

Internet Explorer nie zniknie od razu z naszych komputerów, ponieważ Microsoft będzie teraz zachęcał do przeskoczenia na Microsoft Edge, a dopiero w jednej z przyszłych aktualizacji systemu przeglądarka zostanie zastąpiona.

Sytuacja jest na pewno ciekawa, ponieważ okazuje się, że Internet Explorer jest wykorzystywany przez niektóre agencje rządowe i instytucje finansowe w Japonii, które nie są zadowolone z decyzji Microsoftu.

Dzisiaj włączając Internet Explorer na zaktualizowanej wersji Windows 11 możecie zobaczyć komunikat informujący, że IE przeszedł na emeryturę.

IE emerytura

Źródło: theverge

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper