Tekken 2 na PS5 i PS4 za 44 395 zł. Bug Sony skomentował nawet Katsuhiro Harada

Gry
1976V
Tekken 2
Wojciech Gruszczyk | 14.06.2022, 15:56

Na PlayStation 5 i PlayStation 4 pojawiają się klasyki, wśród których można wyróżnić Tekken 2. Gra Bandai Namco jest dostępna w abonamencie PlayStation Plus Premium, a dodatkowo gracze mogą sięgnąć po bijatykę bez subskrypcji. Firma jednak wyraźnie przesadziła z ceną.

Tekken 2 to klasyk, który w standardowej sytuacji możemy kupić za kilka złotych. Sony jednak postanowiło dodać grę do PlayStation Plus Premium w Stanach Zjednoczonych i korporacja wyraźnie przesadziła w ustawieniu ceny. Gra jest dostępna za 9999 dolarów, czyli ponad 44 tysiące złotych. 

Na Twitterze kolejni gracze oznaczali Katsuhiro Haradę pokazując mu zaskakującą wycenę gry, więc ojciec Tekkena w kilku słowach skomentował wpadkę Sony:

„CO ZA WSPANIAŁA CENA SONY”

Możemy podejrzewać, że firma nie otrzymała ostatecznej ceny od Bandai Namco, więc ustawiła tak wysoką ofertę, by odstraszyć społeczność od kupowania produkcji na własność. Klienci PS Plus Premium w USA mogą zagrać w grę w ramach subskrypcji.

Według plotek część wydawców (w tym Bandai Namco) nie chce sprzedawać starszych gier – firmy mają uważać, że mogą zarobić znacznie więcej przez oferowanie pozycji w rozbudowanym PlayStation Plus, więc właśnie z tego powodu mogła pojawić się taka decyzja Sony. Japończycy aktualnie nie skomentowali, dlaczego zdecydowali się wycenić grę na prawie 10 tysięcy dolarów.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper