Pokemony zaliczyły bardzo udany rok fiskalny. Rozeszło się ponad 60 milionów gier sygnowanych tą marką

Gry
740V
Pokemon
Kajetan Węsierski | 11.06.2022, 08:30

Pokemony są gigantyczną marką i naprawdę trudno znaleźć dziś osoby, które choćby w małym stopniu nie miały z nimi nigdy do czynienia. Umówmy się - każdy wie, jak wygląda Pikachu i kojarzy wizualnie model Pokeballa. Co jednak ciekawe, pomimo kilku dekad na rynku - zarówno w grach wideo, telewizji, jak i na dużych ekranach - wszystko wciąż pnie się w górę. Stworki nie tracą na sile, a zamiast tego nabierają rozpędu.

Najlepiej dowodzą temu najnowsze wyniki, którymi podzieliło się The Pokemon Company. Już jakiś czas temu informowali oni, że zaliczyli najlepszy rok fiskalny, odnotowując przychód w wysokości 332 milionów dolarów (co stanowiło wzrost o 123% względem poprzedniego). Teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Okazuje się bowiem, że jeśli chodzi o gry wideo, to przez cały ten okres rozeszło się ponad 60 milionów egzemplarzy.

W marcu 2021 przekazano, że ogólna sprzedaż serii Pokemon stoi na poziomie 380 milionów, a tym razem podkreślano, że liczba skoczyła do 440. I rzeczywiście może to robić wrażenie. Wiele bowiem wskazuje na to, że sama marka cały czas rozwija się dobrze, a wydawanie multum przeróżnych licencjonowanych produkcji w skali roku nie jest wcale pomysłem bez żadnego planu. Zapowiada się, iż kolejny okres rozliczeniowy będzie również udany, albowiem przecież już na listopad zapowiedziano Pokemon Scarlet i Pokemon Violet!

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper