The Last Of Us Part I Remake oficjalnie na PS5 i PC! Zwiastun i szczegóły wyciekły w sklepie PlayStation

News
8811V
The Last of Us Part I Remake - 1
Wojciech Gruszczyk | 09.06, 21:50

Stało się! Sony opracowuje The Last Of Us Part I Remake i już wkrótce wszyscy zainteresowani gracze zagrają w odświeżoną przygodę. Szczegóły oraz materiały z gry pojawiły się w sklepie PlayStation przed oficjalną prezentacją.

W kwietniu 2021 roku Jason Schreier odsłonił zaskakujące kulisy rozwoju The Last of Us Remake – gra początkowo powstawała w Visual Arts Service Group, czyli w jednym z wewnętrznych zespołów Sony, które zajmuje się pomaganiem twórcom z PlayStation Studios. Następnie gdy Naughty Dog zakończyło prace nad The Last of Us 2, to zostało wdrożone w pomoc nad projektem, aż w ostateczności deweloperzy przejęli produkcję. Pierwotna ekipa została dosłownie wypchnięta z projektu, nad którym kontrolę zaczęli przejmować deweloperzy oryginalnego The Last of Us.

Dzisiaj w końcu możemy sprawdzić pierwszy materiał z The Last of Us Remake – gra została od podstaw przygotowana z myślą o PlayStation 5 i ma wykorzystywać szereg mechanik dostępnych już w The Last of Us 2. Twórcy zajęli się pełnym odświeżeniem gry.

The Last of Us Part I Remake - 1

The Last of Us Part I Remake - 2

Ktoś w Sony pośpieszył się o równo dwie godziny i The Last Of Us Part I Remake zostało dodane do PlayStation Direct (oficjalny sklep Sony) na dwie godziny przed prezentacją – gra ma zostać przedstawiona na Summer Game Fest 2022.

The Last Of Us Part I Remake zawiera kampanię single-player oraz dodatek Left Behind. Tak prezentują się dodatkowe szczegóły odświeżenia:

„Ciesz się całkowicie odnowioną wersją oryginalnej gry, wiernie odtworzoną, ale zawierającą unowocześnioną rozgrywkę, ulepszone sterowanie i rozszerzone opcje dostępu. Poczuj się jak w domu dzięki ulepszonym efektom, lepszej eksploracji i walce”

The Last Of Us Part I Remake zadebiutuje 2 września na PS5, a „w późniejszym terminie” trafi na PC. W galerii znajdziecie kilka fotek.

Źródło: Sony

Komentarze (499)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper