Dying Light: Definitive Edition to ostateczna wersja gry. Techland potwierdza premierę, zawartość i promocję

News
2053V
Dying Light 1 Techland
Wojciech Gruszczyk | 08.06, 16:14

Techland właśnie potwierdził kolejne wydanie Dying Light. Gra ma w końcu zadebiutować w „prawdziwie ostatecznej edycji”, która została zatytułowana „Definitive Edition”. Premiera odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Dying Light trafił na rynek w 2015 roku, ale Techland jeszcze niedawno wciąż rozwijał produkcję oferując graczom nową zawartość. Firma postanowiła w końcu podsumować 7-letnią podróż i zapowiedziała Dying Light: Definitive Edition. Deweloperzy podkreślają, że doskonale zdają sobie sprawę, że liczne aktualizacje i dodatki mogą przytłoczyć nowych graczy, więc przygotowano ostateczne wydanie:

„Mamy jednak świadomość, że sama liczba wydanych aktualizacji i dodatków do naszej gry może okazać się zbyt przytłaczająca dla nowych i powracających graczy. Nie chcemy, aby cokolwiek stanęło Wam na przeszkodzie w poznaniu wszystkiego, co Dying Light ma do zaoferowania. Dlatego z dumą prezentujemy Dying Light: Definitive Edition! Ta prawdziwie ostateczna edycja będzie miała swoją premierę już 9 czerwca!”

Gra będzie dostępna w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, ale w przypadku Nintendo Switcha premiera odbędzie się w późniejszym terminie – choć w tym wypadku pojawi się opcja kupienia pakietu w pudełku.

Dying Light: Definitive Edition zawiera podstawową wersję gry i wszystkie 26 dodatków DLC (w tym pakiety skórek i rozszerzenia) – według Techlandu to „najlepszy sposób, aby zobaczyć całą dostępną treść i na własnej skórze poczuć pasję, jaką włożyliśmy w tę grę przez 7 długich lat”.

Studio potwierdziło, że pozycja będzie dostępna z 70% rabatem, a dodatkowo użytkownicy mogą pobrać za darmo bezpłatny dodatek DLC – Harran Tactical Unit Bundle. Jeżeli posiadacie już Platinum Edition, to otrzymacie bezpłatną aktualizację do Definitive Edition. Gracze sprawdzą tym samym 5 nowych, darmowych dodatków.

To prawdopodobnie wielkie zakończenie wsparcia gry – choć firma nie ukrywa, że w przyszłości możemy otrzymać kolejne nowości:

„Edycja ta stanowi przełomowy moment w historii Dying Light. Z jednej strony pokazuje aż 7 lat ogromnego wsparcia dla gry, z drugiej – to wielki finał przygód w Harran. Cóż... zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Nie martwcie się – specjalnie dla Was będziemy sukcesywnie wznawiać wcześniejsze wydarzenia w grze”.

Źródło: Informacja prasowa - Techland

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper