Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2014 15:30
Dlaczego The Division nie trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360?
877V

Dlaczego The Division nie trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360?

Tom Clancy's The Division zapowiada się na jedną z ciekawszych pozycji, która zadebiutuje wyłącznie na aktualnej generacji. Producent wykonawczy tytułu – Fredrik Rundqvist – postanowił podzielić się z nami informacją, dlaczego sieciowego szaleństwa w zdziesiątkowanym Nowym Jorku nie zaznają posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksów 360.

W rozmowie z dziennikarzem Examinera, szef Massive Entertainment podkreślił, że jego studio chce stworzyć grę dostępną na jak największej ilości platform, jednak poprzednia generacja nie poradziłaby sobie z zaprezentowaną grafiką i wielkim otwartym światem.

"Jasne. Chcemy stworzyć grę, która będzie dostępna na wielu platformach. Jednak chcemy otrzymać tę grafikę (w domyśle przedstawioną na wcześniejszych materiałach - red.) i z bezproblemowym otwartym światem, a nie jest to możliwe do wykonania na poprzedniej generacji."

Jest to dobra wiadomość dla graczy, którzy obawiają się wielkich "cięć" w oprawie Tom Clancy's The Division. Pewnie niektóre elementy zostaną odpowiednio wykastrowane, jednak twórcy skupiają się na stworzeniu naprawdę pięknej produkcji z wielkim światem.

W kolejnej wypowiedzi Rundqvist stwierdził, że aktualna generacja sprzedaje się naprawdę dobrze i przełożenie daty premiery Tom Clancy's The Division na przyszły rok to dobra decyzja.

"Jeśli spojrzeć na tendencję PlayStation 4 i Xboksa One to myślę, że sprzedaż wygląda naprawdę zachęcająco. Wielkim zaskoczeniem dla mnie jest, że nowe urządzenia sprzedają się szybciej niż poprzednia generacja. Nie mam nic przeciwko, że Tom Clancy's The Division zadebiutuje w przyszłym roku - przynajmniej więcej ludzi będzie mogło cieszyć się tą grą."

Źródło

Tagi: