Evercade EXP to kolejna konsola dla retro maniaków. Zapowiedziano sprzęt i nowe gry

News
1250V
Evercade EXP
Wojciech Gruszczyk | 31.05, 19:02

Producent Evercade Handheld i Evercade VS nie ma dość. Właśnie zapowiedziano trzecią konsolę, która powinna trafić w gust entuzjastów retro rozgrywki. Urządzenie otrzyma szereg ulepszeń względem pierwszej propozycji i trafi na rynek pod koniec 2022 roku.

Evercade EXP to nowa przenośna konsola dla sympatyków retro rozgrywki. Sprzęt został wyposażony w ekran IPS (4,3-cala, 800x400), wbudowane Wi-Fi oraz specjalny tryb TATE – dzięki niemu będziemy mogli zagrać w gry w orientacji pionowej.

Konsola zadebiutuje z kolekcją IREM Arcade 1 – w tym wypadku możemy liczyć na sześć gier: R-Type, Moon Patrol, In the Hunt, Battle Chopper, Lightning Swords oraz 10-Yard Fight. Trzeba mieć oczywiście świadomość, że wcześniej kupione kartridże będą współpracować z Evercade EXP.

Platforma ma zapewnić 4-5 godzin rozgrywki na jednym ładowaniu (akumulator 3000 mAh), a warto podkreślić, że producent zadbało wejście USB-C (w zestawie znajdzie się kabel) oraz Mini HDMI Out.

Zamówienia przedpremierowe na Evercade EXP ruszą we wrześniu, a premiera konsoli ma odbyć się zimą 2022 roku – sugerowana cena to 149,99 euro (około 685 zł).

Firma ujawniła także Evercade EXP Limited Edition – na rynku pojawi się tylko 5000 egzemplarzy konsoli w specjalnej wersji. W tym wypadku użytkownicy otrzymają jeszcze drugi zestaw gier, pokrowiec, przywieszkę do kluczy, certyfikat autentyczności, plakat, dwie grafiki oraz urządzenie będzie dostępne w czarnym kolorze.

Evercade EXP Limitowa edycja

Producent potwierdził również, że nie zamierza dalej wspierać Evercade Handheld z 2020 roku – firma chce wyprzedać konsole i następnie skupi się na rozwoju Evercade EXP i Evercade VS. Korporacja podkreśla, że wszystkie zestawy gier wydane w 2022 roku będą normalnie działać z pierwszą wersją konsoli.

Źródło: evercade

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper