Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2014 15:36
LittleBigPlanet 3 - nieograniczone plansze i nieznaczne różnice w wersjach na PS4 i PS3
676V

LittleBigPlanet 3 - nieograniczone plansze i nieznaczne różnice w wersjach na PS4 i PS3

LittleBigPlanet 3 zadebiutuje jednocześnie na PlayStation 4 oraz PlayStation 3 i właśnie poznaliśmy kilka ciekawostek z tego projektu – twórcy zapowiadają, że jedynie dysk twardy będzie przeszkodą w kreowaniu jeszcze większych plansz. 

W rozmowie z PlayStation Blogcast, Tom O’Connor – przedstawiciel Sony XDev Europe – potwierdził, że w LittleBigPlanet 3 tylko i wyłącznie wielkość HDD może spowodować, że przerwiemy prace nad planszą.

"Już nie będziemy zablokowani przez termometr. Teraz można „zszyć” ze sobą poziomy, więc plansze mogą być tak duże, jak duży jest dysk twardy w Twoim PlayStation 4."

Nie dowiedzieliśmy się na czym będzie polegać to „zszycie” poziomów, jednak możemy domniemać, że chodzi tutaj o bez problemowe przechodzenie pomiędzy levelami (bez ekranu wczytywania). Wtedy tworząc kilka plansz będziemy mogli je „połączyć” i stworzyć jeden ogromny świat.

Otrzymaliśmy również potwierdzenie z jakich funkcji skorzystają wyłącznie posiadacze PlayStation 4 – nowa generacje w LBP 3 umożliwi kreowanie krótkich "zwiastunów" lokacji, które następnie zobaczą inni gracze przed dołączeniem do rozgrywki. Drugą innowacją jest wykorzystanie panelu dotykowego. 

Źródło

Tagi: littlebigplanet 3 Sony Computer Entertainment Sumo Digital