Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 03.08.2014 14:44
Microsoft szykuje się do konsolowego szturmu na Chiny
633V

Microsoft szykuje się do konsolowego szturmu na Chiny

Azja to jeden z dwóch kontynentów, gdzie branża gier wideo nie jest na tyle rozwinięta na ile mogła by być. A najludniejszy kraj na świecie, dopiero niedawna pozwolił na rozwój grom na swoim terytorium - z takiej okazji postanowił skorzystać gigant z Redmond.

Po długich negocjacjach Xbox One jest oficjalnie pierwszą konsolą, która została zaakceptowana przez ChRL. Dlatego też na targach ChinaJoy gigant z Ameryki zaprezentował masę nowych gier. Na salach pojawiły się między innymi:

C-War - gra ufundowana na Kickstarterze, która reprezentuje gatunek RTS. Grafika stylizowana na pixel art, i klimat sci-fi powinny się spodobać Chińczykom.

Mercury - Shooter klasy AAA od Epic Games China, hulający na silniku Unreal.

Mercenary Ops 2 - także od Epic China, strzelanka z widokiem TPP, w której głównym celem jest eksterminacja stworów podobnych do zombie.

Ponad to było 8 innych gier, które także powinny znaleźć grono fanów.

Tym co tworzy Xboksa One są również stacje telewizyjne, tak więc nawet u Chińczyków nie zabraknie takiej usługi, bowiem Microsoft nawiązał partnerstwo z BesTV.

Premiera nastąpi już 23 września. Czy populacja licząca 1,3 miliarda ludzi zapewni Amerykanom pierwsze miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów?

źródło

Tagi: