PS5 Pro z datą premiery? TCL wspomina o konsoli na konferencji w Polsce

Gry (plotka)
27006V
PS5 Pro w planach Sony? Insider wspomina o dacie premiery i wysokiej cenie
Wojciech Gruszczyk | 25.05.2022, 17:37

TCL prezentowało dzisiaj swoje najnowsze telewizory i podczas wydarzenia dziennikarze mogli zobaczyć zaskakującą wiadomość. Przedstawiciel firmy wspominał o różnych generacjach konsol i na prezentacji pojawiły się PS5 Pro oraz New Xbox Series S/X.

Od czasu do czasu informujemy naszą społeczność o plotkach dotyczących PlayStation 5 Pro oraz nowym Xboksie. Szczegóły zazwyczaj pochodzą od informatorów, ale tym razem dość niespodziewanie wzmianka o konsolach pojawiła się na oficjalnej prezentacji TCL w Polsce.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nasz dziennikarz – Maciej Zabłocki – znalazł się na miejscu i chętnie przygotował zdjęcia, które potwierdzają, że według TCL już w latach 2023-2024 będziemy świadkami tak zwanej „pół generacji konsol” (9,5), w której pojawi się właśnie PlayStation 5 Pro i nowy Xbox Series X|S.

Producent wspomina, że urządzenia miałyby zapewnić rozgrywkę w 60-120 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 2160p i oferować możliwość odtwarzania produkcji w 8K. Na prezentacji pojawiła się nawet wzmianka o najnowszym GPU AMD: AMD Radeon RX 7700 XT.

Możemy przypuszczać, że są to wyłącznie plany TCL, jednak sytuacja jest zastanawiająca z jednego powodu – 2023 rok pojawił się już w kilku plotkach od informatorów technologicznych, którzy są przekonani, że Sony oraz Microsoft opracowują już następne konsole.

PS5 Pro TCL - 1

PS5 Pro TCL - 2

Źródło: Własne

Komentarze (276)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper