Harry Potter potrafi korzystać z next-genowej magii PS5. Sony pokazuje Hogwarts Legacy

Gry
4937V
Harry Potter i Hogwarts Legacy - PS5
Wojciech Gruszczyk | 24.05.2022, 16:21

Sony ponownie otrzymało możliwość zaprezentowania Hogwarts Legacy. Produkcja w świecie czarodziejów skorzysta z potencjału kontrolera do PlayStation 5 i DualSense poprawi doświadczenie graczy. Sony zaprezentowało nowy materiał z wyczekiwanej gry.

Hogwarts Legacy to kolejna produkcja, która choć zadebiutuje łącznie na pięciu konsolach oraz komputerach osobistych, to jednak jest promowana przez Sony. Japończycy zadbali o marketingowe prawa i ponownie na kanale PlayStation pojawił się nowy zwiastun z gry. Firma tym razem skupiła się na ważnym elemencie dla posiadaczy PS5, ponieważ deweloperzy podkreślają potencjał kontrolera DualSense.

Avalanche Software na blogu Sony wspomniało, że „PlayStation 5 pozwala nam jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie” Hogwarts Legacy, a pady do japońskiej konsoli zostały określone jako „przedłużenie różdżki”.

„Mając do dyspozycji tak wiele zaklęć, adaptacyjne triggery pozwalają na większą elastyczność w walce. Poczujesz magiczną odporność na wyciągnięcie ręki podczas każdego zaklęcia, niezależnie od tego, czy odpalisz podstawowe zaklęcie, czy zbierzesz siły na potężniejszy czar. Dzięki haptycznym wibracjom, które zapewnia bezpośrednie połączenie między kontrolerem DualSense a Twoją różdżką, rzucane przez Ciebie zaklęcia będą wydawać się wyjątkowe. Specjalnie wyizolowaliśmy te efekty po prawej stronie pada, aby DualSense stał się przedłużeniem różdżki, którą trzymasz w grze. A kiedy odbijasz zaklęcie za pomocą Protego, poczujesz skwierczenie magii, która jest odbijana i pochłaniana przez Czar Tarczy”.

Deweloperzy nie zapomnieli także o technologii Tempest 3D AudioTech, dzięki której między innymi usłyszymy efekty wszystkich czarów, a nawet jak bulgoczą przygotowywane w kociołkach eliksiry. Niektóre dźwięki (jak trzepotanie skrzydeł Hipogryfa i efekty rzucanych czarów) będą wydobywać się z samego kontrolera DualSense. Autorzy wykorzystali także potencjał dysku SSD (szybkie ładowanie) i przygotowali karty aktywności oraz pomoce w grze dla systemu PS5.

Hogwarts Legacy ma zadebiutować pod koniec 2022 roku.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: PlayStation

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper