Sony szykuje kolejne przejęcia. Strategia PlayStation to ekskluzywne produkcje i gry-jako-usługi

Gry
1897V
PlayStation logo
Wojciech Gruszczyk | 18.05.2022, 07:30

Sony nie zakończyło rozbudowy PlayStation Studios. Na spotkaniu Sony Interactive Entertainment został poruszony temat PlayStation i podczas wydarzenia Kenichiro Yoshida oraz Hiroki Totoki potwierdzili strategię firmy.

Sony nie osiągnęło celów działu PlayStation w poprzednim roku finansowym oraz musiało pogodzić się ze gorszymi wynikami, ale nawet w tej sytuacji japoński gigant nie zamierza przestać rozwijać PlayStation.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kenichiro Yoshida (szef Sony) potwierdził, że korporacja zamierza dalej kontynuować duże inwestycje w gry, a dzięki przejęciu Bungie firma nauczy się, w jaki sposób rozwijać gry-jako-usługi. Zdaniem studia takie produkcje należy tworzyć w oparciu o informacje zwrotne od użytkowników.

Sony do 31 marca 2026 roku chce wrzucić na rynek ponad 10 gier w ramach „usług na żywo”, ale na szczegółowe prezentacje musimy zaczekać – możemy mieć jednak pewność, że każdy projekt będzie rozbudowywany przez wiele miesięcy od premiery.

Hiroki Totoki (dyrektor finansowy) nie ukrywa, że Sony musi poprawić możliwość tworzenia gier first-party i produkcje ekskluzywne zostały określone jako „główny filar strategii”. Korporacja chce przejmować kolejne studia, by móc produkować więcej gier.

Kenichiro Yoshida kontynuując opowiadanie o wizji potwierdził, że głównym czynnikiem rozbudowywania PlayStation Studios, czyli kupowania następnych firm jest możliwość zwiększania wartości dla graczy oraz twórców. Sony nie chce „zdobywać udziałów”, a chce zastanawiać się, czy może się do nich przyczynić czy nie.

Sony nie zamierza sprzedawać żadnego ze swoich zespołów first-party, ponieważ wszystkie są związane z „podstawową działalnością” PlayStation. W aktualnym roku finansowym (od 1 kwietnia 2022 roku do 31 marca 2023 roku) firma chce sprzedać 18 mln egzemplarzy PS5.

Japońska korporacja planuje także zwiększanie wartości swoich growych IP przez tworzenie kolejnych filmów oraz seriali.

Źródło: twinfinite

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper