Star Wars od twórcy Spider-Man: No Way Home ujawniony. Star Wars: Andor określony jako „podróż emigranta”

Filmy i seriale
1030V
Star Wars Disney Plus
Wojciech Gruszczyk | 17.05, 20:58

Uniwersum Gwiezdnych wojen zostanie rozbudowane o kolejne produkcje. Jon Watts otrzymał możliwość opracowania nowego serialu w świecie Star Wars, a jednocześnie poznaliśmy wstępne informacje dotyczące „Star Wars: Andor”.

Redakcja Vanity Fair przygotowała wielki raport dotyczący nowych produkcji ze świata Gwiezdnych wojen. Jak wiadomo powstają już kolejne filmy, ale możemy mieć jednocześnie pewność, że IP będzie wciąż rozwijane przez produkcje dla Disney+.

Jon Watts (reżyser „Spider-Man: No Way Home”, „Spider-Man: Far From Home” oraz reżyser i scenarzysta „Spider-Man: Homecoming”) zajmie się opracowaniem serialu rozwijającego świat Star Wars. Chris Ford (twórca historii z „Spider-Man: Homecoming”) napisze scenariusz dla produkcji.

Tytuł powstaje pod kodową nazwą „Grammar Rodeo”, co jest nawiązaniem do odcinka „The Simpson”, w którym Bart ze znajomymi ze szkoły kradną samochód i przez tydzień znajdują się poza domem.

Fabuła pozycji nie została ujawniona, jednak według ogłoszenia castingowego – w serialu pojawi się czwórka dzieci w wieku od 11 do 12 lat. Według Vanity Fair, serial jest w Lucasfilm opisywany jako „galaktyczna wersja klasycznych filmów przygodowych Amblin z lat 80-tych”.

Dziennikarze wspomnieli także o „Star Wars: Andor” – serial skupiony na Cassianie Andorze jest prezentowany jako „podróż emigranta”. Diego Luna podkreśla, że w całej historii pojawia się mocne „poczucie, że należy się przemieszczać”. To właśnie te doświadczenie ma kształtować postać i w pewien sposób całą historię. 

Źródło: Gamesradar

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper