YouTuber kupił kryptowalutę za 2,8 mln dolarów, a następnego dnia jej wartość wyniosła 1000 dolarów

News
47248V
KSI YouTuber
Iza Łęcka | 16.05, 10:00

Nie każda inwestycja przynosi zyski, o czym dobitnie przekonują się w ostatnim czasie entuzjaści kryptowalut, którzy doświadczają sporych problemów. Dobrym przykładem niepewności rynku jest sprawa youtubera o pseudonimie KSI, który po wykorzystaniu milionów dolarów, następnego dnia stracił niemal wszystko.

Olajide Olayinka Williams "JJ" Olatunji lub jak kto woli po prostu KSI potwierdził, że wpompował 2,8 mln dolarów w kryptowalutę LUNA, lecz nie okazało się to najrozsądniejszym ruchem, gdyż cyfrowa waluta zaczęła doświadczać ogromnych wyprzedaży. Powodem niekorzystnego efektu był spadek kapitalizacji rynkowej jednej z 10 największych kryptowalut na świecie z 40 miliardów dolarów w kwietniu do 1,6 miliarda dolarów na dzień 16 maja.

1 maja 1 LUNA była warta blisko 100 dolarów, natomiast już w połowie miesiąca jej wartość spadła na łeb na szyję do poziomu 0,00023 centa. W 24 godziny cena kryptowaluty zmniejszyła się o 99%, przez co wiele osób straciło swoje majątki. Na liście poszkodowanych znalazł się KSI, który na dzień przed wielkimi kłopotami zdecydował się zainwestować niemal 3 mln dolarów. Choć założyciele platformy próbują uspokoić inwestorów, sytuacja jest naprawdę nieciekawa...

Wielu użytkowników preferujących tego typu inwestycje potwierdziło, że nie zdążyło sprzedać kryptowaluty w odpowiednim momencie:

„Powinienem był wypłacić pieniądze, gdy kurs wynosił 100 dolarów, wtedy miałbym 25 000 dolarów. Ale byłem chciwy, mając nadzieję, że dostanę więcej pieniędzy, aby móc sobie pozwolić przynajmniej na przedpłatę na dom dla mojej rodziny. W takim razie chyba nie będzie domu i oszczędności” - napisał jeden z inwestujących w LUNĘ.

Jako dowód influencer pokazał dwa zdjęcia, które potwierdzają jego fatalną inwestycję:

„Moje 2,8 miliona dolarów jest dosłownie warte 1000

HAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA. Tak, wpakowałem się w to”.

Źródło: Tweaktown

Komentarze (162)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper