Gwiezdne Wojny - Trylogia Prequeli miało być dla dzieci? Ewan McGregor wspomina o słabym odbiorze krytyków

Filmy/seriale
1624V
Obi-Wan Kenobi o Star Wars
Kajetan Węsierski | 15.05.2022, 15:30

Dziś filmową serię Gwiezdnych Wojen dzieli się na trzy Trylogie: Oryginalną, Prequeli oraz Sequeli. Najcieplejszym odbiorem cieszy się oczywiście ta pierwsza, a przypadku drugiej i trzeciej mówimy już o nieco bardziej stonowanym przyjęciu. Niemniej, wciąż nie jest źle (przynajmniej przy filmach sprzed dwóch dekad), więc sama marka dalej kwitnie w najlepsze. 

Zostańmy jednak przy wspomnianej Trylogii Prequeli. Trzeba przyznać, że można śmiało stwierdzić, iż "dobrze się zestarzała". Dziś są one postrzegane dużo lepiej, niż miało to miejsce przy okazji premiery i prawdopodobnie ma to związane z pewną zależnością, którą w niedawnym wywiadzie wytknął sam Ewan McGregor, który powraca do roli Obi-Wana. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak wspomniał, tamte trzy filmy, które przedstawiały dzieciństwo i młodość Anakina, kierowane były do dzieci. Wszyscy zdawali sobie sprawę, iż ich odbiór zdecydowanie nie był zbyt ciepły i sprawiło to nawet, że relacje aktora ze Star Wars mocno na tym ucierpiały. Dodał jednak, iż po tych kilkunastu latach dzieciaki dorosły. Twórcy spotykają się teraz z pochwałami właśnie od tej grupy odbiorców i sprawia to, że miłość znów kwitnie. 

Zrobiliśmy Prequele dla dzieci. Krytycy nie pisali o nich zbyt dobrze… Teraz spotykamy ludzi, którzy naprawdę kochają nasze filmy, ale zajęło nam 15 lat, by to usłyszeć i to jest naprawdę miłe. To zmieniło moje relacje z Gwiezdnymi Wojnami.

Jak Wy się zapatrujecie na tamte produkcje? Wspominacie je ciepło, czy być może już przy okazji premiery byliście starsi, niż potencjalna grupa odbiorców, o której wspomniał McGregor? W gruncie rzeczy warto się jednak cieszyć, że dla kogoś, kto zostawił przy jakiejś marce tak dużo zdrowia, znów przynosi ona radość. 

Źródło: Twitter - Culture Crave

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper