Project Cars 4, Need for Speed i WRC w produkcji. EA rozwija 6 gier dla fanów wyścigów

Plotka
1784V
Project CARS 4 ma być „najbardziej realistycznym symulatorem w historii”
Wojciech Gruszczyk | 13.05, 18:04

Electronic Arts przejęło Codemasters i wydawca może teraz systematycznie zapewniać graczom nowe wyścigi. Aktualnie firma ma pracować nad sześcioma produkcjami z gatunku, które trafią na rynek w następnych latach.

Electronic Arts przygotowuje się do premiery F1 2022 oraz już wkrótce powinniśmy zobaczyć nową odsłonę serii Need for Speed, ale to tylko dwie z przynajmniej sześciu gier, które właśnie są rozwijane i mają zapewnić graczom poczucie odpowiedniej prędkości.

Tom Henderson dotarł do dokładnych planów Electronic Arts i według jego informacji – Project Cars 4 nadal powstaje. Tytuł ma „wrócić do swoich korzeni jako hardcorowy symulator” i zadebiutuje już wyłącznie na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i komputerach osobistych. Premiera gry odbędzie się prawdopodobnie dopiero w 2024 roku.

Codemasters może już także rozwijać gry z serii World Rally Championship (WRC) i pierwsza pozycja ma trafić na rynek przed 31 marca 2023 roku. EA chce stworzyć z WRC kolejną systematycznie wydawaną markę, więc mamy otrzymać przynajmniej cztery nowe produkcje – firma posiada licencję na World Rally Championship do 2027 roku.

EA ma także pracować nad mobilnym World Rally Championship, który zapewne trafi na rynek w 2023 roku.

F1 2022 zadebiutuje na rynku 1 lipca, ale insider potwierdza, że trwają także prace nad F1 2023 – będzie to prawdziwie „next-genowa” odsłona. Tytuł ma otrzymać „potrzebne ulepszenia silnika” oraz nową funkcję nazwaną „F1 LIFE”, ale aktualnie Tom Henderson nie otrzymał szczegółów dotyczących projektu.

Codemasters pracuje także nad Need for Speed, który zadebiutuje w okresie od października do grudnia. Powstaje również Need for Speed Mobile – ostatnio mogliśmy spojrzeć na pierwszy gameplay z gry.

Electronic Arts podobno aktualnie nie zamierza rozwijać marek GRID oraz Burnout, więc wiele na to wskazuje, że firma pomimo wykupienia Codemasters będzie skupiać się na czterech seriach: Need for Speed, WRC, F1 oraz Project CARS.

Źródło: exputer

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych