Ranking sprzedaży na rynku brytyjskim. Horizon Forbidden West z mocnym wynikiem na PS5. Sukcesy Nintendo

Gry
770V
PS5
Bartosz Dawidowski | 10.05.2022, 11:47

W ostatnich tygodniach zwiększa się zaopatrzenie brytyjskich sklepów w PlayStation 5. Przekłada się to na wyniki sprzedaży gier.

Niestety zaopatrzenie sklepów w PS5 nadal jest dalekie od ideału (towar wciąż wyprzedaje się w minuty po zaktualizowaniu oferty). Zwiększona dostępność nowej konsoli Sony przekłada się w wyraźny sposób na zwiększenie wyników sprzedaży takich tytułów, jak Horizon Forbidden West. Rzeczona gra właśnie w wydaniu na PS5 rozchodziła się o 108% lepiej, niż 2 tygodnie temu, co zagwarantowało jej wejście na podium, na trzecią pozycję rankingu.

Ostatni tydzień nie obfitował w ciekawe wydarzenia wydawnicze. W rankingu sprzedaży pudełkowych edycji znajdziemy tylko jedną „nową” produkcję. To Sifu, które debiutowało w wersji cyfrowej już 6 lutego, ale dopiero teraz doczekało się wydania fizycznego, które jest całkiem ciekawe i bogate (o jego zawartości przeczytacie więcej tutaj).

Cały czas znakomicie rozchodzą się gry na Switch. Na pierwszym miejscu wciąż utrzymuje się Nintendo Switch Sports. Z kolei w przypadku Kirby and the Forgotten Land zanotowano wzrost sprzedaży o 19%, co zapewniło grze wejście na 5 pozycję rankingu (awans z pozycji numer 9).

Ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim (ostatni tydzień, wydania fizyczne):

  1. Nintendo Switch Sports
  2. Lego Star Wars: The Skywalker Saga
  3. Horizon Forbidden West
  4. Mario Kart 8: Deluxe
  5. Kirby and the Forgotten Land
  6. Pokémon Legends: Arceus
  7. Elden Ring
  8. Grand Theft Auto 
  9. Sifu (debiut w rankingu)
  10. Minecraft (Switch)
Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-05-09-nintendo-switch-sports-holds-no-1-after-small-sales-drop-uk-boxed-charts

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper