Metal Gear Solid 5 – misja rozbrojenia atomówek jest niemożliwa do wykonania. Konami mogło zablokować nagrodę

News
2718V
Metal Gear Solid V: the Phantom Pain - dobra gra, słaby MGS? Hit Konami po 5 latach służby
Wojciech Gruszczyk | 09.05, 14:48

Po siedmiu latach starań, społeczność Metal Gear Solid 5 nie zamierza dłużej męczyć się z misją kompletnego rozbrojenia nuklearnego gry Konami. Fani są przekonani, że deweloper zawiódł, ponieważ zablokował możliwość wykonania misji.

Metal Gear Solid 5 posiada specjalną misję rozbrojenia bomb atomowych, które mogą tworzyć gracze. Z zadaniem mierzyła się społeczność od premiery, ale bardzo możliwe, że deweloperzy nie mogli zrealizować nagrody, więc postanowili zablokować opcję ukończenia wyzwania.

Did You Know Gaming przedstawiło szczegółowy materiał dotyczący problemu – gracze od lat próbowali ukończyć misję, ponieważ wierzyli, że otrzymają dostęp do specjalnej nagrody. W międzyczasie udało się w nielegalny sposób odnaleźć ukrytą scenkę przerywnikową, ale część fanów nadal miała nadzieję, że to dopiero przedsmak wielkiej nagrody.

Serwis Did You Know Gaming rozmawiał z grupą nazwaną „The Anti-Nuke Gang”, która informowała, że udało jej się rozbroić wszystkie atomówki na PS3, ale zdaniem Konami – gracze wykonali to w nielegalny sposób.

Okazuje się, że była to prawda, ponieważ The Anti-Nuke Gang współpracowało z hakerem, który stworzył kod – za jego pomocą zainteresowani mogli skanować wszystkie bazy i rozbrajać atomówki bez konieczności grania w grę.

Fani zdecydowali się na taki ruch, ponieważ natknęli się na bomby, których nie dało się rozbroić:

„Natknęliśmy się na coś, co można określić jako zestaw niezwyciężonych atomówek, które nie należą do żadnej bazy. Jeśli znacie system Forward Operating Base z MGSV, atomówka jest zawsze umieszczana w FOB po tym, jak gracz ją stworzy. Było jednak około 40 takich niezwyciężonych atomówek, które nie miały FOB-ów, do których należały. Po prostu istniały bez FOB-u. Nazwaliśmy je 'Phantom Nukes'”.

Konami w ostateczności zbanowała gracza, który wykorzystywał lukę w zabezpieczeniach, by automatycznie rozbrajać bomby – The Anti-Nuke Gang kontaktowało się z deweloperami w celu rozwiązania problemu oraz odbanowania hakera, jednak firma nie odpowiedziała na wiadomości społeczności.

Trzeba na pewno wytłumaczyć, że gracze chcieli ukończyć wyzwanie, ponieważ wierzyli, że pozwoli im to odblokować trzeci rozdział w Metal Gear Solid 5. Gra Konami oferuje aktualnie dwie części (Rozdział 1: Zemsta i Rozdział 2: Wyścig), ale w plikach produkcji pojawiły się wzmianki o trzecim etapie (Rozdział 3: Pokój).

Nawet Konami sugerowało w 2015 roku, że gracze mogą natrafić na „prawdę” (prawdziwe zakończenie gry)?

„Prawdę można znaleźć w Pokoju”.

Społeczność wierzyła, próbowała podjąć się wyzwania, ale według najnowszej teorii – trzeci rozdział nigdy nie został ukończony, więc Konami przyblokowało dostęp do misji i przygotowało wspomniane „ Phantom Nukes”. Firma w ten sposób nie musiała oferować nagrody, która powinna zostać stworzona już po wydaniu gry – jak jednak wiadomo Hideo Kojima odszedł z Konami, więc potencjalnie nie mógł zrealizować dodatku.

Źródło: VGC

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper