Piraci z Karaibów 6 – Johnny Depp stracił gigantyczną wypłatę przez działania Amber Heard

Filmy/seriale
16032V
Recenzja: Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Wojciech Gruszczyk | 03.05.2022, 20:06

Johnny Depp mógł pożegnać się ze światem „Piratów z Karaibów”. Aktor był gotowy do wystąpienia w kolejnym filmie, ale jego kariera legła w gruzach przez działania byłej żony. Według najnowszych informacji Amber Heard miała zniszczyć karierę Deppa.

Amber Heard ma coraz większe problemy, ponieważ już ponad 3 mln widzów chce usunięcia aktorki z „Aquaman 2”, a Warner Bros. podobno znacząco zmniejszyło jej rolę. Możemy jednak podejrzewać, że najnowsze informacje z procesu z Johnnym Deppem jeszcze bardziej zachęcą fanów „Piratów z Karaibów” do naciskania na wytwórnię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dzisiaj w sądzie głos zabrał Jack Whigham, który potwierdził, że artykuł przygotowany przez Amber Heard był „katastrofalny” dla kariery aktora. Agent Deppa ujawnił, że aktor stracił kontrakt na kwotę 22,5 mln dolarów – tyle pieniędzy miał otrzymać gwiazdor „Piratów z Karaibów” za występ w szóstej części.

Chcąc podkreślić skalę gaży, Whigham wspomniał, że Depp otrzymał 8 mln dolarów za „City Of Lies”, 10 mln dolarów za „Morderstwo w Orient Expressie” i 13,5 mln dolarów za „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.

Po publikacji artykułu w Washington Post, w którym Amber Heard wspominała o swoim życiu – aktor musiał znacząco obniżyć swoje wymagania i dostał już tylko 3 mln dolarów za niezależny film „Minimata”. W dodatku Depp stracił możliwość opracowania „Piratów z Karaibów 6” – Disney całkowicie zrezygnował z aktora.

Na sali sądowej pojawili się również Richard Marks (prawnik specjalizujący się w prawie rozrywkowym) oraz Doug Bania (specjalista ds. własności intelektualnej), którzy potwierdzili, że Hollywood bardzo „głośno i wyraźnie” sprawdziło felieton, który był „druzgocący” dla Deppa.

Źródło: Sky

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper