FIFA 22 z cross-playem. EA potwierdza testy oczekiwanej funkcji

Gry
2751V
FIFA 22 - Chelsea
Iza Łęcka | 03.05.2022, 11:03

FIFA jest kolejną serią Electronic Arts, która otrzyma cross-play. Deweloperzy zapowiedzieli nadciągające testy funkcji, dzięki której na jednym boisku spotkają się gracze korzystający z najnowszych konsol PlayStation i Xbox.

Cross-play to opcja, która cieszy się coraz większą popularnością w produkcjach, zatem twórcy Fify wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społeczności i przymierzają się do sprawdzenia funkcji. EA ogłosiło rozpoczęcie testów, dzięki którym w przyszłości będziemy mogli uczestniczyć w starciach PS5 vs. XSX|S.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Chcemy umożliwić naszym graczom łączenie się na wielu platformach, dlatego w najbliższej przyszłości będziemy testować funkcję gry wieloosobowej w sezonach sieciowych i meczach towarzyskich na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na Stadii w EA SPORTS FIFA 22”.

Producent i wydawca zaplanował testy w grze w trzech wersjach (PS5, XSX|S, Stadia), a na dobry początek nowość będzie sprawdzana w dwóch trybach.

„Nasz test będzie dostępny w sezonach online i meczach towarzyskich online, co oznacza, że możesz zagrać w FIFA 22 ze znajomym z innej platformy lub zmierzyć się w sezonach online (Dywizje) z graczami grającymi na innych platformach”.

FIFA 22 będzie posiadała możliwość włączenia lub wyłączenie opcji cross-play, zatem jeśli nie zamierzacie uczestniczyć w starciach pomiędzy użytkownikami różnych urządzeń, pozostaje zrezygnować z możliwości.

„Po włączeniu testu gry wieloosobowej w menu głównym gry FIFA 22, w prawym dolnym rogu ekranu znajduje się widget, który można otworzyć za pomocą odpowiedniego przycisku, jak na poniższej ilustracji”.

„Z poziomu tego widgetu możesz po prostu wykonać polecenie, aby włączyć lub wyłączyć udział w teście Cross-play. Nie musisz robić nic więcej. W tym widgecie możesz także wyszukiwać znajomych niezależnie od platformy, na której grają, a także blokować i/lub wyciszać kogoś, jeśli chcesz”.

Electronic Arts podkreśla, że testy rozpoczną się „w najbliższej przyszłości”TUTAJ znajdziecie dodatkowe szczegóły dotyczące funkcji.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego plotki dotyczące nadciągającej gry FIFA 23 wskazywały, że deweloperzy planują wprowadzić rozbudowaną opcję wspólnej rozgrywki pomiędzy graczami z różnych platform.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 22.

Źródło: EA

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper