Activision Blizzard jest gotowy na przejęcie przez Microsoft. Transakcja została zatwierdzona przez zarząd

News
3829V
Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 25.04, 19:03

Twórcy serii Call of Duty oraz Warcrafta są gotowi, by dołączyć do wielkiej rodziny Microsoftu. Problemem okazuje się jedynie uzyskanie zgody od organizacji, które od kilku tygodni bardzo dokładnie sprawdzają całą transakcję.

18 stycznia Microsoft potwierdził chęć przejęcia Activision Blizzard, a najnowszy raport finansowy wydawcy Call of Duty potwierdza, że cały zarząd korporacji jest gotowy na finalizację umowy. Cała transakcja ma zakończyć się maksymalnie pod koniec czerwca 2023 roku.

„Umowa, która ma zostać zamknięta w roku obrotowym firmy Microsoft kończącym się 30 czerwca 2023 roku, została zatwierdzona przez zarządy firm Activision Blizzard i Microsoft”.

Wiadomość w najnowszym raporcie finansowym potwierdziło Activision Blizzard, w którym podkreślono, że Microsoft chce nabyć firmę za 95 dolarów za akcję. Umowa jest jednak nadal uzależniona od „zwyczajowych warunków zamknięcia, zakończenia procesu kontroli regulacyjnej oraz zatwierdzenia przez akcjonariuszy Activision Blizzard”.

Na więcej szczegółów musimy wciąż zaczekać, jednak jak widać wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, by Microsoft w następnych miesiącach dołączył do swojej firmy Activision Blizzard.

Warto jednak podkreślić, że Microsoft wciąż nie zakończył omawianej transakcji, ale Phil Spencer już planuje kolejne przejęcia – korporacja szuka aktualnie specjalisty, który pomoże rozszerzyć struktury Xbox Game Studios.

Źródło: Activision

Komentarze (178)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper