Dying Light 2 z oficjalnym wynikiem sprzedaży! Techland potwierdza wielki sukces gry

Gry
3166V
Dying Light 2
Wojciech Gruszczyk | 22.04.2022, 16:06

Techland właśnie przedstawił oficjalne wyniki sprzedaży Dying Light 2 i Dying Light. Najnowsza opowieść została dobrze przyjęta przez graczy – choć debiutowała w bardzo gorącym okresie. Rodzime studio może świętować.

Techland właśnie potwierdził bardzo ciekawą wiadomość – Dying Light 2 do końca lutego osiągnął sprzedaż na poziomie 5 mln egzemplarzy. To naprawdę duży sukces produkcji, ponieważ musimy pamiętać, że tytuł trafił na rynek obok innych, wielkich hitów.

Dalsza część tekstu pod wideo

"Sukces serii Dying Light to dowód na to, że tworzymy dla naszych graczy niezapomniane przeżycia" - powiedział Paweł Marchewka, CEO

Dying Light 2 trafił na rynek 4 lutego, a wcześniej zadebiutował Pokémon Legends: Arceus (28.01), a po premierze polskiej pozycji mogliśmy zagrać w między innymi next-genowe wydanie Cyberpunka 2077 (15.02), Horizon Forbidden West (18.02) oraz Elden Ring (25.02). Mimo tak silnej konkurencji – opowieść Techlandu osiągnęła bardzo dobry wynik.

Techland ujawnił także, że pierwszy Dying Light od premiery osiągnął wynik ponad 20 mln egzemplarzy – jest to gigantyczny sukces, który był możliwy dzięki kapitalnemu wsparciu produkcji. Tytuł nawet przed samą premierą kontynuacji otrzymywał nową zawartość.

Twórcy z Wrocławia chcą rozwijać Dying Light 2 przez kilka kolejnych lat, więc możemy mieć pewność, że następni gracze, którzy trafią do miasta przepełnionego zarażonymi, na pewno nie będą się nudzić. Akurat to studio udowodniło, że potrafi dbać o swoją społeczność, dlatego fani mogą teraz w spokoju wyczekiwać na nowe DLC oraz większe rozszerzenia.

Warto przypomnieć, że Dying Light 2 jest nadal dostępny w bardzo dobrej cenie – o promocji informowaliśmy kilka godzin temu, ale nadal znajdziecie sporo wolnych egzemplarzy.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dying Light 2 Stay Human.

Źródło: Informacja prasowa - Techland

Komentarze (80)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper