Twórcy KOTOR Remake kupili autorów Baldur's Gate Enhanced. Aspyr Media zyskuje ciekawe wsparcie

News
766V
 Twórcy KOTOR Remake kupili autorów Baldur's Gate Enhanced
Wojciech Gruszczyk | 13.04, 17:46

Aspyr Media należy do grupy operacyjnej Saber Interactive, które jest zarządzane przez Embracer Group i właśnie ta firma postanowiła rozszerzyć swoje struktury. Twórcy KOTOR Remake kupili Beamdog i jest to ciekawa transakcja biorąc pod uwagę ostatnie ogłoszenie.

Kilka godzin temu informowaliśmy naszą społeczność o MythForce – jest to najnowsza produkcja studia odpowiedzialnego za odświeżenie Baldur's Gate i Planescape: Torment. Deweloperzy opracowują własne IP i niespełna dobę po zapowiedzi Beamdog zostało kupione przez Aspyr Media.

Trent Oster i Cameron Tofer, byli szefowie z BioWare, założyli w 2009 roku Beamdog, które aktualnie posiada 80 deweloperów. To stosunkowo mały zespół, który jednak potwierdził swoje umiejętności dostarczając na rynek kilka mocnych odświeżeń.

Teraz Beamdog będzie pracować dla Aspyr Media, co wydaje się ciekawym ruchem biorąc pod uwagę, że firma stojąca za Knights of the Old Republic Remake wcześniej zajmowała się odrestaurowaniem gier z uniwersum Star Wars.

Beamdog będzie dużym wzmocnieniem firmy odpowiedzialnej za nowy KOTOR, ponieważ można odnieść wrażenie, że twórcy idealnie nadają się do projektów Aspyr Media.

„Beamdog to niezwykle utalentowana grupa, którą podziwialiśmy od dawna. Ich filozofia rozwoju i wizja studia są doskonale zbieżne z naszą. Cieszymy się, że będziemy mogli zobaczyć, jak realizują swoje ambicje z MythForce, jednocześnie maksymalizując długoterminowy potencjał niesamowitego archiwum klasycznych gie” – powiedział Ted Staloch, prezes Aspyr.

„To przejęcie otworzy przed nami wiele ekscytujących możliwości. Beamdog może teraz skupić swój talent, wysiłek i wyobraźnię na tworzeniu wspaniałych gier, w które sami chcielibyśmy grać, jednocześnie dbając o ulubione gry RPG. Pierwsze oryginalne IP Beamdog to pełen zabawy początek kolejnego rozdziału w historii naszego studia” – powiedział Trent Oster, dyrektor generalny Beamdog.

Źródło: Informacja prasowa - Aspyr Media

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych