FIFA+ oficjalną platformą streamingową. Fani piłki nożnej zobaczą mecze na żywo

Filmy/seriale
2721V
FIFA Plus
Wojciech Gruszczyk | 12.04.2022, 14:05

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej i Electronic Arts wciąż nie potwierdziły losów gier z serii FIFA, ale korporacja nie próżnuje i właśnie zapowiedziano „FIFA+”. Taką nazwę przybrała platforma VOD, dzięki której zobaczymy mecze na żywo.

FIFA+ to darmowa platforma Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, która właśnie wystartowała – widzowie mogą sprawdzać przygotowaną zawartość przez aplikację oraz stronę internetową. Korporacja zdecydowała się na finansowanie propozycji za pomocą reklam i przynajmniej aktualnie nie przedstawiono żadnych planów dotyczących abonamentów.

FIFA chce oferować mecze piłki nożnej na żywo z lig krajowych z całego świata, jednak także klipy i mecze, oryginalne treści w postaci filmów dokumentalnych i centrum meczowe z wynikami i statystykami.

FIFA+ początkowo będzie dostępna w pięciu językach (angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim), a w ciągu następnych miesięcy lista języków zostanie rozbudowana o następne lokalizacje, ale przynajmniej aktualnie nie potwierdzono planów dotyczących opracowania polskich napisów.

FIFA+ od dzisiaj oferuje około 3000 klipów z archiwum FIFA, które są zaprezentowane jako „najgłębsze i najbogatsze” archiwum sportu, a w przyszłości widzowie zobaczą wszystkie archiwalne mecze Mistrzostw Świata, jaki kiedykolwiek został sfilmowane.

Mecze na żywo są prezentowane jako „istotną częścią oferty” i FIFA chce w każdym roku zapewnić przynajmniej 40 000 spotkań na żywo – ze 100 stowarzyszeń członkowskich i w tym 11 000 meczów kobiet.

Trzeba jednak zaznaczyć, FIFA+ nie będzie pokazywać żadnych starć z Mistrzostw Świata na żywo, co z jednej strony nie jest zaskakujące (w końcu FIFA czerpie miliardy z praw do pokazywania spotkań), ale w pewien sposób kłóci się to z ideą opracowania wielkiej platformy.

Co ciekawe, FIFA chce transmitować między innymi polską Ekstraklasę i duńską SuperLigę.

Źródło: hollywoodreporter

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper