Xbox Series X może otrzymać mniejszy i potężniejszy chip. Microsoft pracuje nad rewizją układu

Plotka
2747V
Xbox Series X i Xbox Series S
Wojciech Gruszczyk | 11.04, 14:02

Microsoft rozpoczął obecną generację od dwóch konsol, ale aktualnie na rynku nie pojawiły się nowe wersje urządzeń. Wszystko jednak może zmienić się w następnych miesiącach, ponieważ producent podobno pracuje nad ulepszeniem układu Xboksa Series X.

W ostatnich miesiącach Microsoft wrzuca na rynek coraz więcej Xboksów Series X|S, jednak firma ma nie tylko pracować nad poprawą dostępności konsol aktualnej generacji. Producent podobno chce także usprawnić sprzęt i właśnie z tego powodu trwają pracę nad lepszym chipem.

Temat usprawnionego Xboksa Series X poruszył Brad Sams, który jest dobrze zorientowanym dziennikarzem w temacie Microsoftu. Redaktor otrzymał pytanie na temat rewizji XSX i Sams podkreślił, że inżynierowie z Redmond faktycznie pracują nad usprawnieniem sprzętu.

„Wierzę, że to prawda [...] Wiem, że Microsoft pracował nad poprawkami układu.

Czy zobaczymy poprawę wydajności, czy coś innego? Nie jestem pewien, ale Microsoft zawsze pracuje nad tym, aby chipy były chłodniejsze i bardziej wydajne, ponieważ to obniża koszty produkcji.

Uważam, że to prawda, że Microsoft pracuje nad mniejszym, bardziej wydajnym energetycznie chipem. Jestem o tym bardzo przekonany”.

Jak wiadomo na poprzednich generacjach widzieliśmy między innymi Xboksa Series S, Xboksa 360 Slim, Xboksa 360 Super Slim, PlayStation 4 Slim czy też PlayStation 3 Slim, więc nikogo nie powinno dziwić, że amerykańska korporacja może myśleć o usprawnieniu sprzętu.

Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ Brad Sams wspomina, że Microsoft pracował nad poprawieniem układu.

Źródło: purexbox

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper