Antywirus Kaspersky uznany za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. USA odradza korzystanie z programu

Technologie
2905V
Kaspersky Lab
Wojciech Gruszczyk | 28.03, 20:59

Jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych trafił na listę produktów zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Federalna Komisja Łączności odradza korzystanie z produktów Kaspersky Lab.

W połowie miesiąca specjaliści z Niemiec wydali ostrzeżenie dotyczące działań antywirusa Kaspersky. Nie musieliśmy długo czekać, by sytuacji przyjrzała się amerykańska Federalna Komisja Łączności – FCC postanowiło dodać całą korporację na listę producentów sprzętu i usług komunikacyjnych, które mogą zagrażać bezpieczeństwu USA.

Redakcja Reuters potwierdza, że Kaspersky Lab, China Telecom (Americas) Corp i China Mobile International USA trafiły na listę, na której znajdują się już Huawei Technologies i ZTE Corp.

Zdaniem Federalnej Komisji Łączności – oznaczenie przedstawionych firm pozwala zabezpieczyć amerykańskie sieci przed zagrożeniem „ze strony chińskich i rosyjskich podmiotów wspieranych przez państwo”. Zdaniem FCC firmy te mogą „angażować się w szpiegostwo i w inny sposób szkodzić interesom Ameryki”.

Kaspersky Lab zdążyło już odpowiedzieć na decyzję amerykańskiej agencji – zdaniem firmy decyzja była „nieuzasadniona i jest odpowiedzią na klimat geopolityczny”. FCC zdaniem korporacji nie zajęło się dokładnym zbadaniem produktów i usług, a po prostu ruch został wykonany z powodów „politycznych”.

Źródło: wirtualnemedia

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper