Gracze Gran Turismo 7 zdobywają kredyty bez grania. Fani generują miliony, by sprzeciwić się działaniom Sony

Gry
5275V
Gran Turismo 7
Wojciech Gruszczyk | 22.03.2022, 15:17

Sympatycy Gran Turismo 7 nie mogą pogodzić się z ostatnimi zmianami wykonanymi przez deweloperów nowej gry PlayStation Studios. Twórcy utrudnili zdobywanie kredytów, więc społeczność znalazła sposób, by zdobywać walutę w grze bez normalnej rozgrywki.

Polyphony Digital mierzyło się w ostatnich dniach z problemami Gran Turismo 7, ale brak dostępu do niemal całej gry przez 30 godzin nie był największym problemem. Twórcy jednocześnie znacząco utrudnili zdobywanie kredytów, co sprawia, że zgromadzenie waluty na jeden z najlepszych samochodów może trwać nawet kilkanaście godzin.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fani nie mogą pogodzić się z tą decyzją, więc zaczęli kombinować – jeden z graczy znalazł lukę w produkcji i dzięki funkcji Remote Play w PlayStation oraz za sprawą prostego skryptu może podobno generować miliony kredytów bez grania.

System działa w taki sposób, że produkcja sama rozgrywa wyścig i exploit może zapewnić nawet 15 mln kredytów dziennie – według aktualnej stawki gracz musiałby zapłacić około 120 funtów, by zdobyć taką kwotę.

Pierwszy raz skrypt przedstawił Septomor, użytkownik PSNProfiles, który potwierdził, że propozycja działa wyłącznie na komputerze z systemem Windows oraz z aplikacją PlayStation Remote Play – za sprawą prostego programu gra automatycznie pokonuje ten sam tor, by zdobywać kredyty.

Przynajmniej aktualnie Sony nie zareagowało na działania graczy, ale możemy podejrzewać, że firma będzie chciała zablokować sposób, który jest aktualnie wykorzystywany przez część społeczności, by dorobić się kredytów.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Gran Turismo 7.

Źródło: VGC

Komentarze (139)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper