Assassin’s Creed Rift, Splinter Cell Remake i 18 innych gier? Ubisoft ma szykować gigantyczny pokaz

Gry
4283V
Ubisoft 2022
Wojciech Gruszczyk | 21.03.2022, 20:58

Ubisoft od wielu miesięcy nie przedstawiał nowych gier oraz nie informował o kolejnych planach, ale wiele może się wkrótce zmienić. Wydawca i producent ma szykować się do wielkiego pokazu, na którym podobno zobaczymy aż 20 produkcji.

Tom Henderson już potwierdził swoje dojścia do pracowników Ubisoftu i tym razem znany informator otrzymał szczegóły od „wielu źródeł posiadających bezpośrednią wiedzę na temat planów” francuskiej korporacji.

Ubisoft od jakiegoś czasu ma szykować „dużą imprezę”, która miała odbyć się przed E3, ale inwazja Rosji na Ukrainę wstrzymała te plany. Firma chce podobno pokazać 20 gier – mają to być zupełnie nowe pozycje, prezentacje wcześniej ujawnionych, daty premier oraz zwiastuny.

Skull & Bones (kwiecień 2022 - marzec 2023) – prace nad grą przebiegają po myśli twórców, którzy „w końcu zrozumieli, czym dokładnie ma być ten tytuł”. Gra skupi się na rozgrywce sieciowej („multiplayer first”) i aktualnie trwają testy.

Avatar: Frontiers of Pandora (kwiecień 2022 - marzec 2023) – Massive Entertainment rozpoczęło wysyłanie zaproszeń do wewnętrznych testów QA i pierwsi gracze zagrają w produkcję już w tym tygodniu. „Prawdopodobnie oznacza to, że gra jest na dobrej drodze do planowanej premiery”, ale więcej szczegółów poznamy w następnych miesiącach.

The Division Heartland (kwiecień 2022 - marzec 2023, prawdopodobnie połowa 2022 roku) – osoby, które grały w produkcję czuły, że pozycja jest „prawie gotowa” do wydania i może wkrótce zadebiutować.

Immortals Fenyx Rising 2 (brak daty premiery) – Ubisoft najwidoczniej jest zadowolony z wyników Immortals Fenyx Rising, ponieważ zdaniem Toma Hendersona mają trwać prace nad kontynuacją. Tytuł jednak znajduje się w fazie pre-produkcji i jest prawdopodobnie rozwijany w Ubisoft Quebec, który pracuje również nad nowym tytułem z serii Assassin's Creed.

Assassin's Creed Rift (Q4 2022 - Q2 2023) – o grze słyszeliśmy już w lutym, ponieważ Jason Schreier potwierdził prace nad projektem, ale teraz Tom Henderson wspomniał, że jego zdaniem premiera odbędzie się dopiero na początku 2023 roku.

Assassin's Creed Infinity (brak szczegółów, ale prawdopodobnie w 2024-2025 roku) – wielki HUB Ubisoftu ma łączyć wszystkie przyszłe produkcje z uniwersum Assassin's Creed i projekt jest opracowywany przez zespoły z Montrealu i Quebec.

Ghost Recon Frontline (brak daty premiery) – na początku roku odbyły się zamknięte testy, które według informatora spotkały się z ostrą krytyką graczy. Tytuł ma podobno nie wnosić nic nowego do gatunku Battle Royale. Zdaniem Toma Hendersona: „Ghost Recon Frontline będzie głównym narzędziem Ubisoftu do wykorzystania NFT” i wydawca „planuje zintegrować je na znacznie większą skalę niż do tej pory”.

XDefiant (brak daty premiery) – strzelanka przeszła znaczące zmiany od ujawnienia w sierpniu 2021 roku i aktualnie tytuł znajduje się w fazie QA. Nad projektem czuwa Mark Rubin (były producent wykonawczy serii Call of Duty) z kilkoma deweloperami odpowiedzialnymi za serię Activision. Informator spodziewa się premiery pod koniec 2022 roku lub na początku 2023 roku.

Prince of Persia: Sands of Time Remake (brak daty premiery) – gra jest nadal aktywnie rozwijana, ale niestety z powodu wprowadzenia wielu poprawek, trudno powiedzieć, kiedy odbędzie się data premiery.

Prince of Persia (nieznany tytuł i brak daty premiery) – Ubisoft ma także pracować nad nową częścią z serii Prince of Persia. Ubisoft Montpellier rozwija grę, która podobno jest „inspirowana Ori” i akcja zostanie przedstawiona w 2,5D.

The Crew 3 (Project Orlando, brak daty premiery) – o produkcji wspominaliśmy wcześniej, ponieważ wyciekły szczegóły dodatku, który zdecydowano się rozbudować, by opracować zupełnie nową część. Tom Henderson po twierdza, że gra ma być rozwijana na zupełnie nowym silniku i otrzyma inne zmiany.

Mario + Rabbids Sparks of Hope (2022) – prace przebiegają po myśli deweloperów i premiera ma odbyć się w 2022 roku.

Roller Champions – Tom Henderson w tym wypadku sugeruje, że prace mogły już zostać zakończone, a premiera ma odbyć się w następnych miesiącach.

Beyond Good and Evil 2 (brak daty premiery) – o produkcji nie usłyszymy podobno w najbliższych latach, ale Ubisoft ma nie zrezygnować z gry, ponieważ „wydał za dużo i nie może się teraz poddać”.

Splinter Cell Remake (brak daty premiery, przewidywany debiut 2024-2025) – tytuł nadal znajduje się w bardzo wczesnym etapie produkcji.

The Division Mobile (brak daty premiery) – gra wciąż powstaje, ale ma trafić na rynek po The Division Heartland i nowym DLC do The Division 2.

Ubisoft i gry mobilne – deweloperzy mają także rozwijać „co najmniej dwie inne gry na urządzenia mobilne” i są to produkcje związane z „głównymi IP” francuskiej korporacji. Jedną z pozycji może być Assassin's Creed.

Just Dance 2023, Assassin's Creed VR, Splinter Cell VR, Settlers i Rocksmith+ – te tytuły również powinny pojawić się na wydarzeniu.

Źródło: xfire

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper