Hogwarts Legacy na pierwszej rozgrywce. Czy gra z uniwersum Harry'ego Pottera odniesie sukces?

Gry
7235V
Hogwarts Legacy
Wojciech Gruszczyk | 17.03.2022, 22:05

Po wielu miesiącach od prezentacji, w końcu możemy sprawdzić pełną rozgrywkę z Hogwarts Legacy, czyli najnowszej produkcji opracowanej w świecie wykreowanym przez J.K. Rowling. Avalanche Software zmierzyło się z ciekawym wyzwaniem, ale tytuł wygląda naprawdę przyzwoicie.

W 2022 roku mamy zagrać w jeszcze wiele ekscytujących i wyczekiwanych gier, ale jestem przekonany, że jednym z najciekawszych tytułów jest Hogwarts Legacy. Produkcja tworzona w świecie Harry'ego Pottera pokazuje gigantyczny potencjał tego IP, ponieważ od lat czekaliśmy na pozycję z segmentu AAA, który pozwoli nam doświadczyć trochę magii wymyślonej przez J.K. Rowling. Pisarka w ostatnim czasie mierzy się z wieloma problemami, ale możemy mieć nadzieję, że produkcja realizowana przez Warner Bros. i Avalanche Software zaprezentuje oczekiwaną jakość.

Sony otrzymało możliwość prezentowania gry, ponieważ Japończycy nawiązali współpracę marketingową z Warner Bros., ale musimy pamiętać, że pozycja zmierza łącznie na pięć platform: PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One i PC.

Hogwarts Legacy pozwoli graczom wcielić się w młodego czarodzieja i na dobry początek stworzymy postać, a następnie zostaniemy przypisani do jednego domów w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. W trakcie rozgrywki rozpoczniemy naukę – twórcy pozwolą nam chodzić na różnorodne zajęcia, a podczas gry nie zabraknie nawet walki z innymi czarodziejami.

W Hogwarts Legacy odwiedzimy wiele zróżnicowanych lokacji w świecie Harry'ego Pottera – deweloperzy zapewnią szereg tajemnic, które będziemy odkrywać podczas fabularnych misji oraz dodatkowych zadań.

Deweloperzy zaprezentowali kilka ujęć z rozgrywki, które trzeba przyznać, że wyglądają całkiem pozytywnie – w tym wypadku bohater będzie wykorzystywał swoją różdżkę. Magia odegra znaczącą rolę w całej opowieści, ponieważ protagonista nauczy się wielu ofensywnych i defensywnych zdolności, które pozwolą mu mierzyć się z bestiami oraz innymi czarodziejami.

W Hogwarts Legacy nie zabraknie „talentów i zdolności”, które pozwolą nam lepiej reagować na wydarzenia oraz uczyć się coraz to potężniejszych zaklęć. W produkcji nie mogło zabraknąć latania na miotle – pozwoli to znacznie szybciej przemierzać świat.

Avalanche Software pamiętało nawet o stworzeniu współtowarzyszy, którzy odegrają ważną rolę w opowieści i mogą pomóc bohaterowi w różnych zadaniach. Studio opracowało nawet o system tworzenia pokoju lub osady, a w samej pozycji nie zabraknie mechaniki personalizacji postaci.

Niestety, nie poznaliśmy daty premiery – Hogwarts Legacy zadebiutuje pod koniec 2022 roku.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: PlayStation

Komentarze (162)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper